100 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK KURSTA YAŞ SINIRI GENİŞLETİLDİ

Kırşehir Valiliği, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde Agronet Seracılık A.Ş. firması arasında düzenlenecek Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi kursu ile Agronet Seracılık A.Ş. firması tarafından, İlimiz Karakurt mevkiinde ilk aşamada 130 dönümlük hazır kullanım alanında, ilerleyen dönemde ise toplamda 470 dönümlük alanda yeni kurulacak serada başlangıç olarak […]
Ekonomi - 5 Ağustos 2019 12:26 A A

Kırşehir Valiliği, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde Agronet Seracılık A.Ş. firması arasında düzenlenecek Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi kursu ile Agronet Seracılık A.Ş. firması tarafından, İlimiz Karakurt mevkiinde ilk aşamada 130 dönümlük hazır kullanım alanında, ilerleyen dönemde ise toplamda 470 dönümlük alanda yeni kurulacak serada başlangıç olarak 100 kişiye, ilerleyen dönemde toplamda 500 kişiye yeni iş imkanı sağlanacak.

Ekim Ayında faaliyete geçmesi planlanan serada ilk yıl domates üretiminin ardından serada yetiştirilen çeşitli sebzeler yetiştirilecek. Serada çalıştırılmak üzere düzenlenecek kursta yaş sınırı genişletildi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü işbirliğinde 100 kursiyerle düzenlenecek Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi kursunda, daha fazla işsize ulaşılması amacıyla 18-40 olan yaş sınırı genişletilerek 18-45 olarak güncellendi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Uygulama Serasında Üniversite Öğretim Üyeleri tarafından verilecek teorik eğitimin ardından Agronet Seracılık A.Ş. firması serasında pratik uygulama eğitimi verilecek. Yaklaşık 3 ay sürecek kurs, 19.08.2019 tarihinde başlayıp 11.11.2019 tarihinde tamamlanacak. Kurs boyunca kursiyerlere günlük devam ettikleri gün kadar 40 TL kursiyer zaruri gideri ücreti yanında İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi giderleri de İŞKUR tarafından karşılanacak. 464 saat yani 58 fiili gün sürecek kursun toplam maliyeti ise yaklaşık 310.000(üçyüzonbinlira) TL olacak.

Kurs sonunda kursiyerlere verilecek mesleki diploma Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile İŞKUR onaylı ve Tüm Türkiye’de geçerliliği olacak. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu bünyesinde Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi kursuna başvuru süreci son başvuru tarihi olan (Çarşamba) 07.08.2019 tarihine kadar www.iskur.gov.tr internet adresi veya katılmayı düşünen kişilerin şahsen İŞKUR’a başvuruları ile devam ediyor.

 

Comments

comments

Bu haber 10657 kez okundu.
Ekonomi - 12:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.