19 Eylül Gaziler Günü

“19 Eylül Gaziler Günü” ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen törenle kutlandı. Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, gaziler, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı […]
Genel - 19 Eylül 2019 16:30 A A

“19 Eylül Gaziler Günü” ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen törenle kutlandı.

Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, gaziler, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Kemal Parlak, törende yaptığı konuşmada, “19 Eylül, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda yurdumuzun her yerinde gece-gündüz demeden vatan hainlerine karşı canlarını hiçe sayarak mücadele eden ve bu mücadelede yaralanan kahraman gazilerimizin şeref günüdür. Üzerinde yaşadığımız cennet vatan topraklarının bir benzeri dünyada yoktur. Çünkü bu vatanın her karışı şehitlerimizin ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla yoğrulmuştur. Gölgesinde hür ve bağımsız şekilde yaşadığımız şanlı bayrağımız rengini ve şeklini bu kutsal kanlardan almıştır.

Vatan, bayrak, namus, dinimiz için savaşarak ölenlere şehit, kalanlara ise gazi unvanı verilerek şehitlik ve gazilik kavramlarına verilen önem gösterilmiştir.

Göğsümüzde onurla taşıdığımız madalyalarımız, sorumluluğumuzu daha da artırarak bizleri bu cennet vatana hizmetkâr kılmıştır. Şehit nurlanmış, gazi ise onurlanmıştır.” dedi.

Kıbrıs Gazilerimizden Osman Karahasanoğlu’nun yazdığı ‘Şehitler ve Gaziler’ adlı şiirin okunduğu programın ardından Valimiz Sayın İbrahim Akın, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesini ve ardından da Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesini ziyaret etti.

Bu ziyaretlerin ardından, Vali İbrahim Akın, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında düzenlenen yemekte gazilerle bir araya geldi.

Vali İbrahim Akın, yemekten sonra yaptığı konuşmada, “Cesaretleri ve fedakârlıklarıyla milletimize her zaman güç ve ilham kaynağı olmuş kahraman gazilerimizle Gaziler Günü vesilesiyle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyor, bu anlamlı gün vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, daire müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, gaziler ve gazi yakınlarının yer aldığı program, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali Akın’ın gazilerle sohbet etmesi ile sona erdi.

 

Comments

comments

Bu haber 508 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.