20 Yıl Sonra Gelen Mucize

Kırşehir’de uzun yıllar tüp bebek tedavisi gören çift 20 yıl aradan sonra çocuk sahibi oldu. Eşinden aldığı böbrek ile hayata tutunan Hakan Oruç adeta çifte mutluluk yaşadı.
Genel - 11 Şubat 2020 17:54 A A

Kırşehir’de uzun yıllar tüp bebek tedavisi gören çift 20 yıl aradan sonra çocuk sahibi oldu. Eşinden aldığı böbrek ile hayata tutunan Hakan Oruç adeta çifte mutluluk yaşadı.

Kırşehirli Oruç çifti 20 yıl süren uğraşlar sonucunda tüp bebek tedavisinin sonucunu aldı. Üstelik 43 yaşındaki Hakan Oruç böbrek yetmezliği nedeniyle eşi Reyhan Oruç(39)’tan böbrek nakli olmuştu.

Böbrek naklinin ardından çocuk sahibi olma ümitleri de solan çift Ankara’daki tedavilerden de sonuç alamayınca Kırşehir’de Op. Dr. Sait Ersoy ile tedavi süreçlerine devam etti. Çift 20 yıl süren bekleyişin sonucunda mutlu haberi aldı. Hayat onlar için 20 yıl sonra yeniden başladı. Çocuk özlemi çeken çift Op. Dr. Sait Ersoy sayesinde umutsuz bekleyişini sevinçle tamamladı.

HERKES ‘ÇOCUĞUNUZ OLAMAZ’ DİYORDU

20 yıllık evliliklerinde çocuk özlemiyle yanıp tutuşan Oruç çifti çocuk sahibi olmak için Ankara’da yıllar süren ve büyük zorluklar yaşadıkları tedavi sürecine başladı. Aynı zamanda böbrek yetmezliği yaşayan 43 yaşındaki Hakan Oruç bu durumu nedeniyle tüp bebek tedavisine de yanıt vermiyordu. Çift bir yandan zorlu tedavi süreciyle uğraşırken bir yandan ‘çocuğunuz olmaz’ söylemleriyle baş ediyorlardı.

Ankara’daki tedaviden yıllarca sonuç alınamadı. Ardından Reyhan Oruç böbrek hastası eşi Hakan Oruç’a verdiği böbreğiyle eşinin tekrar hayata tutunmasını sağladı. Böylece Hakan Oruç yıllardır hasretini çektiği çocuğuna da kavuşma şansı yakaladı. Çocuk özlemine son vermek isteyen çift son çare olarak Kırşehir’de Op.Dr Sait Ersoy’a başvurdu. Umutların tükendiği, çocuk özleminin had safhaya ulaştığı noktada Op. Dr. Sait Ersoy yeniden umut ışığını yaktı.

OP. DR. SAİT ERSOY SAYESİNDE BİR MUCİZE YAŞANDI

Tüp bebek tedavisinin oldukça dikkat istediğini belirten Op. Dr. Sait Ersoy, “Tüp bebek tedavisi artık son yıllarda çok düşük dozda ilaçların kullanımıyla hastanın genel sağlığına fazla etki yapmadan, herhangi bir zarar vermeden uygulanabilmektedir. Tabii ki nefroloji bölümünün, böbrek nakli bölümünün doğru tedavisi ve yeterli süre beklemesinden ve gebeliğe izin vermesinden sonra hastamız bize bebek isteğiyle başvurdu. Biz de sağlık taramalarını yaptık. Gebeliğe herhangi bir engel durum olmadığını tespit ettik ve tüp bebek tedavisini uyguladık. Çiftimiz çok zorlu süreçlerden geçti. Bu mutluluğu onlarla birlikte yaşadık. Bebeğimiz gayet sağlıklı tedavimize yakın takip ile devam ediyoruz.” dedi.

“KİMSE UMUDUNU YİTİRMESİN”

Yaşadıkları zorlu süreçte doktorlarının desteğini hep hissettiklerini söyleyen Hakan Oruç, “Eşim bana hayat verdi. Şimdi ikimizin de hayatına bir mucize geldi. Çocuk özlemini çok çektik. Doktorumuz sayesinde en umutsuz anımızda bu özlemimiz son buluyor. Bizim durumumuzda çok kişi var. Kimse umudunu yitirmesin.” dedi. Hamileliğinde 21. haftasını dolduran Reyhan Oruç da çocuğunu sağlıkla kucağına alacağı günü beklediğini söyledi.

 

Comments

comments

Bu haber 14300 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 17:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.