AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİĞİ BAŞLADI

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni yapıldı. 23-30 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Ahi Stadyumunda yapılan açılış töreninin ardından başladı. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz ŞAHİN Şube Müdürleri, Antrenörler, Sporcular ve velileri […]
Genel - 23 Eylül 2020 19:51 A A

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni yapıldı.

23-30 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Ahi Stadyumunda yapılan açılış töreninin ardından başladı. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz ŞAHİN Şube Müdürleri, Antrenörler, Sporcular ve velileri katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz ŞAHİN açılış konuşması yaptı, konuşmasında şu sözlere yer verdi; ’Değerli şube müdürlerim, çok kıymetli antrenörlerimiz ve çalışma arkadaşlarım. Geleceğimizin teminatı sevgilî gençler, gözümüzün nuru sporcu evlatlarımız, her zaman spor her yerde spor sloganı ile burada bulunan spor sevdalısı çok değerli vatandaşlarımız.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU‘NUN himayelerinde Herkes İçin Spor Federasyonunun organizeleriyle il Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştireceğimiz Avrupa Spor Haftası açılış programına hepiniz Hoş geldiniz.
Bugün güzel ilimiz Kırşehir’de olduğu gibi 81 ilde aynı zamanda gerçekleştirilen bu organizasyonda ve hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinlerle Tüm Dünyaya Türkiye’nin spora ve sağlığa vermiş olduğu önemi bir kez daha göstermiş olacağız ve hep beraber “Sporda bizde varız, hareketteyiz Kırşehir “diyeceğiz.

“Hareket Sen istersen Başlar” düstürü ile pandemi sürecinde sağlık ve hijyen tedbirlerini alarak uzun süredir hareket edemeyen herkesi sporla buluşturmayı tüm ekibimizle birlikte hedefliyouz diyen Şahin: “Spor güçlendirir, canlandırır ve mutluluk verir” diyerek tüm tedbirleri almak suretiyle birçok branşta spor okulu faaliyetlerimizin yanı sıra “Mesafemi Koruyorum Sporumu Yapıyorum” projesi kapsamında tüm vatandaşlarımızı “hareketli bir hayata” davet ediyoruz” dedi.

 

 

Sadece antrenörlerin eşliğinde yapılan spor branşlarının yanı sıra Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Spor Psikologu, Diyetisyen ve Fizyoterapistlerinin bilgileri ve destekleri ışığında sağlığa ve başarıya giden yolda spor yapan tüm kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza destekleyici programlar hazırladıklarını dile getiren Şahin konuşmasının devamında : ” Bu kapsamda hizmet vermek üzere “Sağlıklı Yaşam ve Spor Merk•.zimizi” hayata geçirmiş durumdayız.

Değerli velilerimiz kıymetli sporcularımız bugün burada önemli bir konuyu dile getirmek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Vakıf Üniversiteleri ile yapılan mutabakat ile milli sporcularımız vakıf üniversitelerinde %100 burslu eğitim alabilecek Türk Sporu için tarihi bir önem arz eden bu mutabakat “Artık okul mu Spor mu” tereddütünü büyük ölçüde ortadan kaldırmış olacak.

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında yapılan protokollerle bakanlığımızın belirlediği kriterlere uyan olimpik veya paralimpik branşlarda ulusal ve uluslararası başarı elde eden öğrencilerimîzin alacakları ekstra puanlarla özel okullarda eğitimlerine devam edebilecekler.

“Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” Avrupa Spor Haftası Açılış Programımıza katılan tüm sporcularımıza, programın hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şu sloganla konuşmamı tamamlamak istiyorum.
“Spor yap Zinde Kal.” “Harekette ol Mutlu OI.” “Genç Kal Asla Pes Etme.” “HAYATI KAÇIRMA” ” ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmasının ardından İstanbul’da düzenlenen Balkan U-20 şampiyonasında Balkan ikincisi olan sporcu Urkuş Işık ve antrenörü Ziya Kaya’yı tebrik eden İl Müdürü Numan Nafiz ŞAHİN, sporcu ve antrenöre gelecek yarışlarda başarı dileklerinde bulundu.

Daha sonra saat 11:00’da tüm Türkiye ile 81 ilde eş zamanlı olarak başlayan Avrupa Spor Haftası etkinlik alanından canlı yayın ile alınan görüntüler Ankara Anıttepe Spor Kompleksinde kurulan sinevizyon ekranına yansıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun sporcuları selamlamasıyla gösteriler başladı.

Devamında Halk Oyunları Ekibi kısa bir gösteri yaparken, Sporumu Yapıyorum Mesafeli projesi kapsamında ise bayanlar ve sahada bulunan sporculara yönelik sabah sporu yapıldı.

Etkinlikte  Ahi Stadyumunda istasyonları bulunan spor branşlarının açılışa özel yaptıkları sportif etkinlikler renkli görüntülere sahne olundu.

Comments

comments

Bu haber 15193 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 19:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.