Başarılı Bir Yıl Daha Tamamlanıyor

  Ahi Evran Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 15-18 Mayıs Tarihleri Arasında Bir Haftaya Yayılan Kutlamalarla Gerçekleştirilecek. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Bağbaşı Yerleşkesi’nde fiziki olarak ihtiyaçların giderilmesinin sağlanmasının yanı sıra Kırşehir’in yıllardır umutla beklediği Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımı ve yeni fakülte ile yüksekokul kurulması yönündeki kararların onanması gibi birçok güzel gelişmelerin yaşandığı Ahi Evran Üniversitesi’nde […]
Akçakent - 15 Mayıs 2017 12:13 A A

 

Ahi Evran Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 15-18 Mayıs Tarihleri Arasında Bir Haftaya Yayılan Kutlamalarla Gerçekleştirilecek.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Bağbaşı Yerleşkesi’nde fiziki olarak ihtiyaçların giderilmesinin sağlanmasının yanı sıra Kırşehir’in yıllardır umutla beklediği Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımı ve yeni fakülte ile yüksekokul kurulması yönündeki kararların onanması gibi birçok güzel gelişmelerin yaşandığı Ahi Evran Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu bugün başlıyor. 2017 Mezuniyet Töreni, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü tamamlanacak.

Kırşehir esnaf ve sanatkarına katkıda bulunmak amacıyla bir haftaya yayılarak yapılmaya başlanan Ahi Evran Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Açılış Töreni, bugün saat 10.30’da Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış ve protokol konuşmalarının yapılmasıyla başlayacak.

Mini müzik dinletisi ile devam edecek törende, üniversite birincisinin konuşmasının ardından mezuniyet kütüğüne plaka çakılması ve flama devir teslim töreni gerçekleşecek.

Dereceye giren öğrencilere ödül ve belgelerinin verileceği Ahi Evran Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Açılış Töreni ile öğrencilerin ailelerinin gelecek olması dolayısıyla 3 gün boyunca Kırşehir’de yoğunluk yaşanacak.

Ahi Evran Üniversitesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni programında bugün Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet töreni saat 14.00’te Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.

Mezuniyet coşkusu yarın Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.30’da Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun; saat 13.30’da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun; saat 16.00’da Sağlık Yüksekokulu’nun törenleri ile devam edecek. Yarın ayrıca Çiçekdağı İlçe Meydanı’nda saat 11.00’de yapılacak törende Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet coşkusunu yaşayacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin mezuniyet töreni 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10.30’da Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Aynı gün saat 14.00’te Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreni gerçekleşecek. Mucur Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreni de saat 14.00’te yapılacak.

Ahi Evran Üniversitesi’nin mezuniyet coşkusu, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü yapılacak törenlerle tamamlanacak. 18 Mayıs Perşembe günü Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda saat 10.00’da Ziraat Fakültesi’nin; saat 13.30’da Fen-Edebiyat Fakültesi’nin saat 16.00’da Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun törenleri gerçekleşecek. Kaman Meslek Yüksekokulu öğrencileri de saat 10.30’da Kaman Şehir Stadı’nda düzenlenecek törenle mezuniyet coşkusunu yaşayacak.

Yükseköğrenim hayatını sonlandırmanın gurur ve mutluluğunun yanı sıra üniversitelerinden ayrılmanın burukluğunu yaşayacak olan Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri, mezuniyet törenlerinin simgesi olan kep fırlatarak, diplomalarının hakkını verecekler.

Buarada Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Bağbaşı Yerleşkesin’de sağlanan fiziksel gelişmenin yanında Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımı ve Ahi Evran Üniversitesi’nin pilot üniversite olarak seçilmesiyle eğitimde öngördükleri kalitenin daha da yükseldiğini ve bu doğrultuda yenilikçi anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eti.

Rektör Karakaya, bir akademik yılı daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Ahi Evran Üniversitesin’den mezun olan öğrencilerine hayatlarında başarılar diledi.

Comments

comments

Bu haber 8176 kez okundu.
Akçakent - 12:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.