Belediye Meclis Toplantısında Gündem

Kasım Ayı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda önemli mesajlar verildi.
Genel - 8 Kasım 2019 00:30 A A

Kasım Ayı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda önemli mesajlar verildi.

Kasım Ayı Belediye meclis toplantısında  açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ,Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün AKP döneminden kalan alacakları için icra takibine başladığını açıkladı.

“KIRŞEHİR’E KELEPÇE VURUYORLAR”

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün AKP döneminden kalan 7 milyon 300 bin liralık alacağı için takibe başladıklarını belirten Ekicioğlu, “Bu borcu arsa satarak ödeyelim deyince de buna da engel olmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar alacağını almayan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 7 Milyon 300 bin lira aklına yeni düşmüş herhalde icra takibi başlatmış. Özellikle AK Parti grubuna sesleniyorum; bize değil Kırşehir’e kelepçe vuruyorlar. 2 avukat ihale yoluyla borcumuzu ödemek için TOKİ’den sattığımız daireye ertesi gün icra koyuyor.Tabi ki borcumuz ödeyeceğiz, alacaklar haklılar ancak bu borç bugün yapılmış bir borç değil. Önceki yönetimden kalan bir borç. Tabi ki devlette devamlılık esas ancak elimizi kolumuzu bağlayarak bizi hareketsiz hale getirmenin de bir mantığı yok. Elimizi ayağımızı bağlasalar da kafamızı çalıştırarak bunun üstesinden geleceğiz.” açıklamasında bulundu.

İcra işlemi başlatan avukatlar isimlerini de vermek istemiyorum çünkü onlar da mükelleflerinin sorumluluğunu taşıyorlar diyerek sözlerini sürdüren Ekicioğlu , “Ama art niyetleri olduklarını düşünüyorum. Şimdiye kadar peşine düşmedikleri arsa bugün satılınca aynı milli emlak ve maliye gibi üzerine haciz koydurmasının zararı bize değil Kırşehir’e diye düşünüyorum. Kendilerini daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Biz hiç kimseyi karalamak ve ifşa etmek istemiyoruz ama kimse Kırşehir kamuoyu ve halkına zarar verme hakkına da sahip değil. Bakın ben hiç bir siyasi partiyi töhmet altında bulundurmak istemiyorum kendi siyasi partililerim de dahil olmak üzere diyorum dikkat edin. Bana değil, bize değil, yönetime değil, meclise değil Kırşehir’e zarar veriyorlar. Özellikle kamu kurumlarındaki arkadaşlarımız, daire müdürlerimiz… Hiç kimse o daire müdürlüğünün tapusunu alıp gitmeyecek. Ne ben belediyenin tapusunu alıp gideceğim ne de o daire müdürleri. Yapılan işler Kırşehir’e kalacak, tarih herkesi yazacak. Burada bulunan bütün partilere sesleniyorum; bu dönemimize yakışır iyi işler yaparak iyi izler bırakarak gidelim. O yüzden hepimize toplumsal bir sorumluluk düşüyor. Buradan giderken arkamızda iyi bir iz bırakalım. Bu iz de bir kişinin, bir grubun, bir siyasi partinin değil meclisin izi olsun istiyorum.” diyerek bütün meclis üyelerini bu konuda birlikte hareket etmeye çağırdı.

 

 

Comments

comments

Bu haber 4507 kez okundu.
Genel - 00:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.