Berk Can Doğan, AK Parti’nin En Genç Yönetim Kurul Üyesi Oldu.

AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanın Twit attığı Berk Can Doğan (22) Kırşehir AK Parti Yönetim Kurul en genç üyesi oldu.   Hedefinde gençler var Seçim sürecinde seçmenlerin tamamına bir kardeş, arkadaş ve evlat ruhuyla yaklaşacağını anlatan DOĞAN, “Bundan sonraki hayatımda küçüklerimizin abisi, yaşıtlarımıza arkadaş, büyüklerimize de bir kardeş edasıyla hareket edeceğim. Bir anlamda toplumun […]
Genel - 14 Ocak 2021 09:14 A A

AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanın Twit attığı Berk Can Doğan (22) Kırşehir AK Parti Yönetim Kurul en genç üyesi oldu.

 

Hedefinde gençler var

Seçim sürecinde seçmenlerin tamamına bir kardeş, arkadaş ve evlat ruhuyla yaklaşacağını anlatan DOĞAN, “Bundan sonraki hayatımda küçüklerimizin abisi, yaşıtlarımıza arkadaş, büyüklerimize de bir kardeş edasıyla hareket edeceğim. Bir anlamda toplumun sesi olarak hayatıma devam edeceğim. Zaten bizim ailemizden ve teşkilatımızdan öğrendiğimiz siyaset anlayışı da bu şekilde.” diye konuştu.

“Seçim sürecinde gençlerin siyasetten ne beklediklerini, ne anladıklarını öncelikli olarak dinleyeceğiz. Gençler büyük bir hazine. Farklı kültürlerden büyük bir hazine çıkarabiliriz. O yüzden önce onları dinleyeceğiz. Gençler eleştiri konusunda daha cesurlar, idealist ve realistler. Onları dikkate almadığımız sürece hata yapma ihtimalimiz artacak. O yüzden önceliğimiz gençler olacak.”

Milli Görüşü benimsemiş bir aileye mensup olduğunu dile getiren DOĞAN, “Dava şuurunu benimsediğim için idol olarak kabul ettiğim insanlardan birisi rahmetli Erbakan Hocamız. Diğeri ise yönetme şekline hayranlığım nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

 

GENÇLERİN KENDİSİNE GÜVENMESİNİ İSTİYORUM

 

Geçlerin sahada kendilerine güvenmelerini isteyen DOĞAN, “Partimizin hangi kademesinden, görev verilirse verilsin aynı heyecanı her halükarda taşıyoruz. Gençlerin kendisine güvenmesini istiyorum. kullandı.” siyasetle yakından ilgilenen DOĞAN “çok yabancı değilim” dediği siyaset sahnesinde gençlerin sesi olmayı hedefliyor.

 

BERK CAN DOĞAN KİMDİR?

1998 yılında Kırşehir’de doğdu. Üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu. Halen ailesiyle birlikte Kırşehir’de ikamet etmekte. Kırşehir Anadolu Lisesinden mezun oldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda okumaya devam etmekte. Norveç’in Oslo kentinde bulunan Norges İdrettshøgskole Üniversitesinde Erasmus eğitimi görmekte.

Toplumsal çalışmalar içinde yer aldı, Sosyal medyada ‘’Çocuk Susar Sen Susma’’ adlı çalışması ile Change.org sitesi üzerinden 1.286.489 imza alarak Türkiye’nin en çok imza alan kampanyasını dile getirmiş oldu.

 

Toplumsal faaliyetler içerisinde bulunan Doğan, çok sayıda sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmiştir. Şu an an Ahi Evran Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü 3.sınıf öğrencisi olarak lisans eğitimine devam etmekte. 2019 yılında Ak Parti Kırşehir Üniak Başkanlığı yaptı. Aktif siyaset hayatına 2019 yılında Ak Parti Kırşehir İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a attığı Tweetle tanınmış bir hale gelmişti.

 

BERK CAN’IN PAYLAŞIMI

 

“Ben evden okula hatta markete gittiğimde yoruluyorum; Cumhurbaşkanımız her gün iki üç ili nasıl geziyor? Bu nasıl bir enerjidir. Bir gün içerisinde neler yaptığını, bu kadar programa nasıl yetiştiğini, yanında olup görmek isterdim. @RT_Erdogan”

 

Erdoğan, “Berk Can kardeşim, “Aşkınan çalışan yorulmaz.” Milletimizle kucaklaşmak bize yorgunluk değil, ancak mutluluk getirir. Bir gün inşallah bir miting temposu içerisinde görüşürüz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 19555 kez okundu.
Genel - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.