BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda “Beslenme Dostu Okul” sertifika töreni düzenlendi.
Genel - 25 Eylül 2019 15:50 A A

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda “Beslenme Dostu Okul” sertifika töreni düzenlendi.

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla “Beslenme Dostu Okul Programı” uygulamaya konulmuştu.

Beslenme Dostu Okullar Programı, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel; okul öncesi (anaokulu), ilkokulu, ortaokul ve liseler ile meslekî eğitim merkezleri, özel eğitim uygulama ve iş eğitim merkezlerini kapsıyor.

Okul/Kurumun programa başvurabilmesi için  ise “Beyaz Bayrak” sertifikası sahibi olması gerekmekte.

Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katılmakta oldukları Beslenme Dostu Okullar Programı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan denetimler sonucu 23 okul sertifika almaya hak kazandı.Bu kapsamda Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Kırşehir Valiliğinin himayelerinde Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Salonunda “Beslenme Dostu Okul” sertifika töreni düzenlendi.


Törene Vali İbrahim AKIN, T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişi Mehmet Can BİLGİÇ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT İl Millî Eğitim Müdürü V. Murat Muhsin KAYA, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet YETİŞ, Sağlık Hizm. Başkan Yardımcısı Yunus DAĞ, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya ŞAHİN, Kaman Devlet Hastanesi Başhekimi V. Dr. Kâmil ÖZDEMİR, Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mehmet SAYLAM, ilgili okul temsilcileri, kurum yöneticileri ve çok sayıda personel katıldı.
Törende konuşma yapan Vali İbrahim AKIN, Programın gelecek nesillerin sağlıklı olması için çok önem arz ettiğinden bahsederek, “Beslenme Dostu Okul” programına tüm okullarımızın teşviki için Kırşehir Valiliği olarak her türlü desteğin verileceğini belirtti. Program ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılmasının hedeflendiği vurgusunda bulundu.Törende Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Vilayetler Hizmetler Birliği Anaokulu, Hacı Ömer Sayım İlkokulu, Öğretmen Ziya Kılıçözü İlkokulu, Cacabey Ortaokulu, Defne Kılıçözü Anaokulu, Necati Taner Yüksel Anaokulu, 80.Yıl Anaokulu, Zahide Zehra Garring Ortaokulu, Gazi Osman Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kırşehir Final Anaokulu, Kırşehir Final İlkokulu, Kırşehir Final Ortaokulu, Abdulkadir Özcan Anadolu İmam-Hatip, Fatma Muzaffer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Bağbaşı Toki İlkokulu, Şehit Mustafa Gevrek İmam Hatip Lisesi, Zahide Zehra Garing İlkokulu, Şeyh Edebali Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Süleyman Sevim İmam Hatip Ortaokulu, Kaman İMKB Fen Lisesi “Beslenme Dostu Okul” ödüllerini aldılar.

Comments

comments

Bu haber 6402 kez okundu.
Genel - 15:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.