Bilgehan Altaş İstifasıyla İlgili Konuştu

Bilgehan Altaş, bulunduğu Merkez İlçe Başkanlığı görevinden, ‘partisinin genel kongre sürecinde görevden alındı’ söylentilerine yaptığı basın açıklamasıyla son noktayı koydu.
Manşet Haberleri - 7 Kasım 2019 12:21 A A

Bilgehan Altaş, bulunduğu Merkez İlçe Başkanlığı görevinden, ‘partisinin genel kongre sürecinde görevden alındı’ söylentilerine yaptığı basın açıklamasıyla son noktayı koydu.

Ak Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. Bilgehan Altaş, hakkında çıkan istifa ettirildi haberlerine karşı bir basın açıklaması yaptı. Altaş, hakkında çıkan ‘yenilginin faturasının üstüne yüklendiği’ haberlerine karşı görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını açıkladı.

GÖREVİMDEN KENDİ İSTEĞİMLE AYRILDIM

Altaş yaptığı açıklamada koltuk sevdası olmadığını, merkez ilçe başkanlığına devam etmeme kararını kendisinin verdiğini söyledi. Altaş sözlerine şöyle devam etti:

“Merkez İlçe Başkanı Olmaktan gurur duyduğum bu davamda İl Başkan adayı olarak 4 kez Genel Merkeze davet edildim ve Merkez İlçe Başkanı olarak Partimin Tensipleri ile 2 yıllık görev süremin sonuna geldim. Geldiğim bu görevimi alnımın akıyla yerine getirmiş olmanın haklı gururunu her zaman yaşadım. Yaklaşık olarak 1 ay önce yapmış olduğumuz basın toplantısında da belirttiğim üzere Şerefle yürütmüş olduğum Merkez İlçe Başkanlığı görevinden, bizleri bu göreve layık gören Genel Merkezimizin tenzihleri ile davamızın sancaktarlığını yine bir dava arkadaşımıza teslim etmek üzere, görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”

VELİ ŞAHİN’İN İLÇE BAŞKANLIĞI

Veli Şahin’in yeni Merkez İlçe Başkanı olması hakkında çıkan haberlere de açıklık getiren Altaş, “Teşkilatta isimler yazılırken Veli Bey de aday adaylarından farklı değildi. Genel Merkezden gelen heyet teşkilata ve vatandaşa kimin istendiğini sorar ve verilen isimlerle de görüşür. Ama Veli Bey ile ilgili bir durum hiç olmadı. Onun da özel bir konumu yoktu. Kamuoyunda algı oluşturmak doğru değil. Veli Bey de görevini yapmıştır. Onun olması gerekiyorsa, vatandaş onu isterse Veli Bey bu görevin üstesinden çok iyi gelir. Kırşehirspor Başkanlığı yaptı, Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. Ama Veli Bey kadar en az 20 tane arkadaşımız vardır bu görevi yapabilecek olan. Kamuoyunun takdiridir. Vatandaşın istediği kimse, en doğru olan kimse onunla yoluna devam eder partimiz. Ben atanırken kimsenin etkisi altında kalınmadığı gibi bu defa da etkileneceklerini düşünmüyorum.” dedi.

YAŞAR BAHÇECİ İLE İLGİLİ ALGI YAPILDI

Yaşar Bahçeci ve kendisi hakkındaki spekülatif haberler hakkında da konuşan Altaş; “Yaşar Bahçeci’nin seçim döneminde aday gösterilmemesi gerektiğini söyledim. Ancak gerekçelerimi de sundu. Şunu da belirtmek isterim ki teşkilatımız kimi seçerse biz onun arkasında yolumuza devam ederiz. Yaşar Başkanımızın arkasında davamıza devam ettik. Şunun da altını özellikle çizmek isterim ki, Yaşar Bahçeci’nin Cumhuriyet tarihinde Kırşehir’e en iyi hizmet eden başkan olduğunun altına imzamı atarım. Birileri Yaşar Başkan ile birbirimize karşı olduğumuz algısını yaymaya çalıştı. Bizler birbirimize saygı duyuyoruz.”

Altaş, İl Başkanlığına adaylığı konusunda da ‘gerekli ortam oluşur ve de ihtiyaç olursa il başkanlığına adayım’ dedi.

Comments

comments

Bu haber 6229 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.