Bir Ögretmen Her Şeyi Degiştirebilir Mi?

Kırşehir’de okul öncesi öğretmeni Yasemin Dağlı’nın başlattığı iyilik hareketi tüm ülkeye hatta yurt dışına kadar yayıldı. Kırşehir Cumhuriyet İlkokulu okul öncesi öğretmeni Yasemin Dağlı ve Konya Orhangazi İlkokulu sınıf öğretmeni Hamza Evmez tarafından hazırlanan ‘İyilik Yap, İyilik Bul’ projesi, Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenleri bir araya getirdi. Çocukların manevi anlamda güçlenmesi için proje başlatma kararı […]
Genel - 20 Kasım 2019 16:23 A A

Kırşehir’de okul öncesi öğretmeni Yasemin Dağlı’nın başlattığı iyilik hareketi tüm ülkeye hatta yurt dışına kadar yayıldı.

Kırşehir Cumhuriyet İlkokulu okul öncesi öğretmeni Yasemin Dağlı ve Konya Orhangazi İlkokulu sınıf öğretmeni Hamza Evmez tarafından hazırlanan ‘İyilik Yap, İyilik Bul’ projesi, Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenleri bir araya getirdi.

Çocukların manevi anlamda güçlenmesi için proje başlatma kararı alan öğretmen Yasemin Dağlı, proje ortağı Hamza Evmez ile çalışmalara başladı. İyilik zinciri oluşturmak isteyen öğretmenler, öğrencilerinden etrafında bulunan kişilere iyilik yapmalarını istedi. Öğrenciler iyilik yaptıkları kişilerden 3 iyilik daha isteyecek ve böylece bir iyilik zinciri oluşmuş olacaktı. Projenin sosyal medya üzerinde de duyurulmasının ardından iyilik zinciri büyümeye başladı.

“İNSANLAR KENDİLERİNE İYİLİK YAPIYOR”

Çevre illerden öğretmenler de projeye dâhil olmak istediklerini belirterek öğrencileriyle birlikte iyilik projesine katıldılar. Projenin oldukça ilgi gördüğünü belirten öğretmen Yasemin Dağlı, “100’den fazla öğretmenle Ekim ayında projemizi başlattık. 10 tane de Azerbaycan’dan katılan öğretmenimiz var. Amacımız dünya çapında iyilik ve nezaket akımı oluşturmaktı. İyilik ve merhameti çocuklarımıza aşılamak istedik. Projemiz sonucunda hiç tanımadığımız insanlar bize ulaştı. “Sizin için ben de iyilik yapmak istiyorum” dedi. İnsanlar etrafındaki insanlara, hayvanlara ve aslında kendilerine iyilik yapmaya başladılar. 1 ay oldu projeye başlayalı ama şimdiden iyilik zincirimiz çok büyüdü. Yaşlı, genç herkese ulaştık.” dedi.

ÖĞRETMENLER VELİLERDEN İYİLİK İSTİYOR

Öğretmenlere karşı artan şiddet olaylarına da değinen Dağlı, “Bizim velilerden de bir iyilik isteğimiz var. Son zamanlarda öğretmenlere karşı şiddet eğilimi ve saygısızca tutumlar çoğaldı. Velilerimizden saygı, merhamet ve hürmet konusunda iyilik isteğimiz olacak. Bizler özel hayatlarımızdan feragat edip öğrencilerimiz ile aileleri gibi ilgileniyoruz. Bunun için velilerimizden öğretmenlere karşı biraz daha hassas ve duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 8825 kez okundu.
Genel - 16:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.