Ceza Kesilen Firmadan İddialarda Yanıt

Ceza Kesilen Firmadan İddialarda Yanıt
Manşet Haberleri - 22 Ekim 2019 11:07 A A

Geçtiğimiz günlerde kıymalı pidesinde ”sakatat” bulunarak hileli ürünler listesine konulan ve ceza kesilen Mevlana Pide’nin sahibi Levent Demir iddialara yanıt verdi.

Çıkan rapora şaşırdıklarını ifade eden Demir, “ Söz konusu denetim, raporda da görüldüğü üzere yaklaşık 1,5 yıl önceye ait. Biz 21 yıldır Kırşehir’de hizmet veriyoruz. Her yıl rutin şekilde denetime tabi tutuluyoruz. Bu durum ilk kez başımıza geliyor. Kırşehir halkı bunca yıldır verdiğimiz emeği ve esnaflığımızı iyi biliyor. İşimize asla hile karıştırmadık ve karıştırmayız da.” açıklamasında bulundu.

“ETİN İÇİNE BÖBREK KARIŞMIŞ”

Demir, ‘sakatat’ konusunun yanlış anlaşıldığını belirterek kıymadan çıkanın sakatat değil böbrek olduğunun altını çizdi.
Demir, “Raporda da görüldüğü üzere kıymadan düşük bir oranda böbrek çıktı. Bu bizde asla olmayacak bir durum çünkü biz böbrek kullandığımız bir ürün satmıyoruz. Bu tamamen et aldığımız kasaptan kaynaklanan bir durum. Etin içine böbrek karışmış. Ancak vatandaşlar ve art niyetli kişiler olayı çok farklı bir boyuta taşıdı. Biz helal olmayan hiç bir ürünü halkımıza sunmuyoruz. Kasaptan alınan etin içine karışan çok az bir böbrek olayı çok farklı bir boyuta taşıdı. Biz Kırşehir Halkına her zaman hijyenik ve sağlıklı hizmet verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Söz konusu hata bizden kaynaklanmıyor ancak böbrek de karışmış olsa halkımızdan özrü bir borç biliriz.” dedi.

İşletme sahibinin konuyla ilgili sunduğu belgeler;

Comments

comments

Bu haber 10028 kez okundu.
Manşet Haberleri - 11:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.