CHP ADAY TANITIM TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisinden 27. Dönem Milletvekili aday adayları tanıtılmaya başladı. Hemen hemen her gün yeni bir isim aday adaylığını kamuoyuna duyururken oldukça hareketli bir süreç yaşanmaya devam ediyor. Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, geçtiğimiz günlerde istifasını vererek CHP’den aday adaylığını kamuoyu ile paylaşmıştı. Bunun yanı sıra yine Cumhuriyet Halk Partisi Kaman İlçe Başkanıolarak görev […]
Genel - 28 Nisan 2018 01:21 A A

Cumhuriyet Halk Partisinden 27. Dönem Milletvekili aday adayları tanıtılmaya başladı. Hemen hemen her gün yeni bir isim aday adaylığını kamuoyuna duyururken oldukça hareketli bir süreç yaşanmaya devam ediyor. Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, geçtiğimiz günlerde istifasını vererek CHP’den aday adaylığını kamuoyu ile paylaşmıştı. Bunun yanı sıra yine Cumhuriyet Halk Partisi Kaman İlçe Başkanıolarak görev yapan ve İstifasını vererek CHP’den Aday Adaylığını duyuran Çağdaş Gökalp, bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında yapılan Toplantıda “Hizmet İçin Bizde Varız” dedi.

“AK PARTİ İLE GELDİLER, 24 HAZİRAN’DA APS İLE BU AZİZ HALK GÖNDERECEKTİR”

İl Binası Toplantı salonunda Partililere ve vatandaşlara hitaben konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, “Kaderine terk edilmiş, mazlum geleceğimiz için inşallah hayırlısı olur. Ama bunun için çok büyük mücadele etmemiz lazım. Kaderine terk edilmiş dünyada mazlum halkın kardeşliği için, Ulu Önder’ci bir toplum ve halk olarak, bu gidişata dur diyeceğiz. Sen ben değil biz mücadelesini ortaya koyacağız. Kırşehir’de 1989 ruhunu hep beraber yakalayacağız. 1989 Ruhunu hep beraber 24 Haziran’da hayata geçireceğiz. Millet iradesi ile seçilmiş Milletvekilleri bugün Cezaevlerinde. Bugün dünya görüşünü özgürce haykırmak isteyen basın mensuplarımız Cezaevinde. Özgürce düşüncesini dile getirmek isteyen gençlerimiz Coplanmakta. Bu hakların kardeşliği için mücadele etmeliyiz. Ak Parti ile geldiler, 24 Haziran’da APS ile bu aziz halk gönderecektir”

“KIRŞEHİR’İN MİLLETVEKİLİ SAYISINI 3’DEN 2’YE DÜŞÜRDÜLER”

24 Haziran’da 2-0 yapacağız diyen Başkan Zengin, “Kırşehir ilinde 252 Köy, 69 Mahalle, 7 İlçe, 3 beldemiz var ama Kırşehir’e ne yaptılar, hangi projeleri ortaya koydular. Kırşehir’i küçülttüler, Kırşehir’in milletvekili sayısını 3’den 2’ye düşürdüler. Bu iktidar 24 Haziran seçimlerinde tekrar aday olursa 2 olan Milletvekili sayısı 1’e düşecek. Biz bir Milletvekili istemiyoruz. 24 Haziran’da 2-0 yapacağız”

“HALKIN BAĞIMSIZLIK KARANFİLİ AÇACAK”

“Artık sen ben değil biz mücadelesini ortaya koyacağız. 24 Haziran’da sandıklarda karanfiller açacak. Bu karanfiller, bağımsızlık karanfilleri ve düşünce özgürlüğü karanfilleri olacak.

Milletvekili aday adayımıza ve eşine çıkmış olduğu bu kutsal yolda başarılar diliyorum. Hayırlı olsun yolları açık olsun” dedi.

20 YILLIK SAĞLIK ALANINDAN SİYASETE

Aday adaylarının tanıtıldığı Cumhuriyet Halk Partisinde “Hizmet İçin Bende Varım” diyen Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, “20 yıldır Kırşehir halkına sağlık alanında çeşitli kademelerde hizmet ettim. Ülkemizin içine bulunduğu bu karanlık süreçte, Cumhuriyet Halk partisine gönül vermiş her bireyin, Kırşehir’imizin yaşadığı sorunları çözme ve partime her alan da örgütüm ile birlikte hizmet edebilmek için partimize resmi olarak üyelik başvurumu yaptım. Diğer aday adaylarımıza da başarılar diliyorum”

İl Başkanlığı binasında yapılan tanıtım toplantısından sonra balkona çıkarak parti içine sığmayan vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan ve 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı CHP Kaman İlçe başkanı Çağdaş Gökalp konuşma gerçekleştirdi.

“GEÇMİŞ SİYASETÇİLER GİBİ KİRACI DEĞİLLER”

Balkona çıkarak vatandaşlara seslenen Zengin, “Bu adaylar Kırşehir’in öz ve öz evladıdır. Onlar geçmiş siyasetçiler gibi kiracı değil, mal sahibi ve mülk sahibidir. Seçilse de seçilmese de aranızda. Görüyoruz ki birçok siyasetçi, oylarını aldıktan sonra Kırşehir’i terk ediyor. Cumhuriyet Halk Partisinden seçilecek adaylarımız iyi günde de, hüzünlü gününüzde de sizinle birlikte olacak”

Yrd. Doç. Dr. İlhan, “Zor günler geçiriyoruz. Bundan sonra sürekli görüşeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisine ve bizlere desteklerinizi bekliyorum”

“ADAY ADAYLARIMIZ HEYECANIMIZA HEYECAN KATACAK”

CHP Kaman İlçe başkanı 27. Dönem Milletvekili Aday adayı Çağdaş Gökalp ise yaptığı konuşmasında, “Ülkemiz iyi yönetilmiyor. Cumhuriyet Halk Partisine Gönül verdiğimiz için aday adayı olmaya karar verdik. Yapılacak seçimler de öncelikle Türkiye’nin kazanması ana hedefimiz oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan Seçimlerde %51 Oyla evet aldı. Bu seçim sonrası OHAL çatısı altında bir seçim geçireceğiz. Burada hepimize düşen görev sandıklarımıza sahip çıkmak. 10 aday adayımız var ve bu aday adaylarımız heyecanımıza heyecan katacak. Yolumuz ve bahtımız açık olsun”

Comments

comments

Bu haber 8977 kez okundu.
Genel - 01:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.