“CHP Suçüstü Yakalandı”

Ak Parti Kırşehir İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, önceki gün bir tv programında HDP ile ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın ifadeleri hakkında bir açıklama yaptı.
Genel - 19 Eylül 2019 16:19 A A

Ak Parti Kırşehir İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, önceki gün bir tv programında HDP ile ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın ifadeleri hakkında bir açıklama yaptı.

Altaş, CHP’li Yıldırım Kaya’nın HDP’nin de Millet İttifakı içinde yer aldığına işaret eden açıklamaları olduğunu vurguladı.

“MİLLET İTTİFAKINDA HDP’NİN VARLIĞI TESCİLLENMİŞTİR”

CHP’li Yıldırım Kaya’nın ittifak açıklaması içinde HDP’nin de isminin geçmesini gayrı resmi ittifak olarak değerlendiren Altaş,

“Basın Mensubu arkadaşımızın Kırşehir 31 Mart 2019 Mahalli İdare seçimlerini hatırlatarak, Özellikle aday belirleme sürecini de kastederek emeğinin büyük olduğunu beyan edip seçimde alınan başarıyı değerlendirmesini talep ediyor. Sayın Kaya , bunun Kırşehir Halkının başarısı olduğunu beyan ediyor ardından ,Bu sadece CHP nin başarısı şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini ifade ederek resmi ortakları Millet İttifakı partilerini saydıktan sonra Millet İttifakının içerisinde olmayan “Halkın Demokrasi Partisinin katkısı bu seçimlerin kazanılmasında önemli faktörlerden biridir.” Şeklindeki bir ifade de bulunmaktadır.

Bizce bir Genel Başkan Yardımcısı o partiyi temsil eder ve söyledikleri de O partiyi bağlar ,Türkiye Genelinde HDP İle İttifakı kabul etmeyen Cumhuriyet Halk Partisi, Sayın Genel Başkan Yardımcısının açıklamaları ile suçüstü yakalanmış ve gayrı resmi ittifakını tescillenmiştir.” açıklamasında bulundu.

“KIRŞEHİR’DEKİ OYUNUZ BELEDİYE OYU DEĞİLDİR”

Sayın Kaya, CHP ‘nin 27 yıl kesintisiz iktidarını unutarak 17 yıllık iktidarı erimek ve çürümekle itham etmektedir. Ve 31 Mart seçimleriyle CHP’de bir değişikliğin olduğunu artık halkın içerisinde olduklarını belirtirken aldıkları oyu belediye başkanı oyu olarak alıyor. Sayın KAYA sizin Kırşehir’deki oyunuz, İl Genel Meclisi üyeliğinde almış bulunduğunuz %27,64 tür.

Kendi ifadeleri ile halkın nabzını anlamaları ve siyaseti halkla birlikte omuz omuza yapmayı 10 yılda öğrenenler, yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık olarak 6 ay geçmesine rağmen hala Müdür atamaları ile uğraşmaya devam eden Kırşehir Belediyesinin, anlaşılan o ki vatandaşın sorunlarını anlaması ve bu sorunlara çözüm üretmesi bir hayli zaman alacağa benziyor.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI AÇILAN YANDAŞINIZ VAR MI?

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Belediye içinde barındırdığı ve hakkında güvenlik soruşturması açıldığı iddiasının doğruluğunu soran Altaş;

“Belediyede yakın çalışma arkadaşlarınızın içerisinde güvenlik soruşturması nedeniyle ataması yapılmadığı halde yanınızda çalıştırmaya devam ettiğiniz hatta güvenlik soruşturma aşamasını devre dışı bırakarak belediye şirketine aldığınız personeliniz var mı? Varsa kim?” Sorusunu yöneltti.

“HİZMET ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN TASARRUF”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Arabalar zarar mı ediyor, hizmetten vazgeç bir kısmını seferden çek, şoförleri çıkart  bir kaçını da başka belediyelere gönder olay tamam.

Pazar yerindeki asansörde kaza mı oldu, Tedbir de… Asansörü kapat bir daha da yaptırma , insanlar sıkıntı mı çekiyor, önemli değil, ‘tasarruf’…

Mahalle konaklarının kapısına benzin çok gidiyor diye kilit vur. Kreş yapacağım bahanesini ortaya at. Kapat kurtul.

Çarşı Camii yanında tuvaletlerde su, kağıt ve peçete çok mu gidiyor, abdesthanenin kapısına arızalı diye yazdır işlem tamam…

Tuvalet kısmını ‘geç oğlum sen çalıştır’ diye birine ver, o da kapıya Tuvalet 25 krş diye yazsın ver kurtul… Sayın Ekicioğlu, İhaleye Fesat Karıştırma suçu nedir? Belediye hizmet tesislerinin tahsisi nasıl yapılır bir sor istersen…

Yakında Kent parkı da suyunu değiştiremiyorum bahanesiyle sen de kumla dolduracaksın diye korkuyorum.

Öyle değil mi ‘Şu işletmeler ve hizmetler olmasaydı, sen bu belediyeyi ne güzel idare ederdin’”

“BU MEMLEKET HEPİMİZİN”

Hemşerilerimiz 5 yıl boyunca Kırşehir Belediyesi’nin yönetimini size verdi. Lütfen artık gündelik dedikodu siyasetini bırakıp memlekete hizmet etmekle uğraşın. Bu memleket hepimizin. Basit park bahçe hizmetleri yerine getiremez duruma gelen, 6 ayda bir metre asfalt atamayan, su patlakları günlerce tamir edilmeyen, zaruri hizmetleri aksayan bir belediyecilik anlayışı ne kadar sürdürülebilir hep beraber yaşayıp göreceğiz.”

İSTİFA ETMİYORUM

Altaş, Sosyal medyada hakkında çıkan ‘istifa’ haberlerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Kongreye kadar görevine devam edeceğini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, “Kongreye kadar görevimize devam edeceğiz. Burada yeni bir ilçe başkanını tespit edeceklerdir. Bu çalışmada biz de yer alacağız.  Tavsiyelerde bulunacağız. Ondan sonra bir karar verilecektir. İstifa falan yok” dedi.

Yıldırım Kaya’nın ilgili haberi:

Yıldırım Kaya’dan Çarpıcı Açıklamalar

Comments

comments

Bu haber 4035 kez okundu.
Genel - 16:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.