Çiçek Dipleri İzmarit Yetiştiriyor

Kırşehir’de ‘Her yer Temiz Olacak’ posteriyle gezen çöp araçları var ancak sokaklar çöpten geçilmiyor.
Manşet Haberleri - 22 Ekim 2019 22:39 A A

Kırşehir’de ‘Her yer Temiz Olacak’ posteriyle gezen çöp araçları var ancak sokaklar çöpten geçilmiyor.

‘Her Yer Temiz Olacak’ mottosuyla hareket eden Kırşehir Belediyesi Merkez cadde ve sokaklarını bu kapsamdan ayırmış olacak ki kaldırımlar ve kaldırımlarda bulunan çiçek ve bitkilerin dipleri sigara izmariti ve çöplerden geçilmiyor. Halkımızın yeterli duyarı göstermediği aşikar ancak bu sorumluluğu üstlenen Belediye Ekipleri bu konuda özensiz kalıyor. Bitkilerin diplerindeki sigara izmaritleri, şişeler ve ‘ufacık çöpten bir şey olmaz’ mantığıyla atılan çöpler kötü ve kirli bir görünüm oluşturuyor. Bu kirlilikten payını, özellikle şehir merkezindeki caddeler alıyor.

Kırşehir Belediyesi tarafından, şehrin turizm şehri olacağı müjdesi herkesi sevindirdi ancak gelen misafirleri de böyle bir manzarayla baş başa bırakmak Kırşehir’e yakışmaz.

Kırşehir Belediyesinin konuyla ilgili harekete geçmesi beklenirken esnaf da konudan muzdarip olduğunu dile getirdi. Cadde üzerinde iş yeri bulunan esnaflar her sabah ve gün içinde kaldırımları temizleseler de kaldırım kenarındaki çiçeklerin dibine atılan sigara izmaritlerine bir çare bulamadıklarını belirtiyorlar. Caddede yürüyenlerin elindeki ufak tefek çöpleri ‘görünmemesi ümidiyle’ çiçeklerin dibine bırakmalarıyla küçük çöpler birikip caddeleri çöp yuvası haline getiriyor. Kırşehir Belediyesi ekiplerinin bir an önce bu konu hakkında tedbirler alması şart gibi görünüyor.

Comments

comments

Bu haber 2305 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 22:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.