Ekicioğlu Ateş Püskürdü: “Herkes Ayağını Denk Alsın”

Belediye Başkanı Ekicioğlu, önceki dönem belediyesinden bırakılan borçlar için SGK’nın başlattığı icra kararına sert çıktı.
Manşet Haberleri - 8 Kasım 2019 23:53 A A

Belediye Başkanı Ekicioğlu, önceki dönem belediyesinden bırakılan borçlar için SGK’nın başlattığı icra kararına sert çıktı.

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürlüğü, AK Parti Belediyesi döneminden kalan 7 milyon 300 bin liralık borçlar için icra takibi başlattı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, verilen bu karara tepki göstererek,” Bu verilen zarar sadece Kırşehir Beledisine değil ,Kırşehir halkına, hizmet için yola çıkmış insanlara ve oy veren insanlara zarar veriyor. Bu konuda bizlere zarar vermek için attıkları adımı kamuoyuna düzgünce anlatıyoruz. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz vatandaş da tepkisini ona göre gösterecektir”dedi.

“SGK’NIN YAPTIĞI AHLAK KURALLARINA UYMAZ”

SGK Kırşehir İl Müdürlüğü, AK Partili Belediyeden kalan borçlar için 30.10.2019 yılında icra takibi başlatmıştı. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, SGK’nın AK Parti döneminden kalan alacaklarını şimdi tahsil etmeye çalıştığını belirtti.

SGK’nın icra takibine ilişkin tepkisini gösteren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye genelinde bütün belediyelerin yeniden borçlarını yapılandırma çalışması başlattı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 75 milyon civarında borcuna karşılık arsalarını takas ettiği halde, sadece Kırşehir Belediyesi’nin, çalışmalar içerisinde olmamıza rağmen yereldeki şube müdürünün belediyeye geçmişe dönük 7 milyon 300 bin lira borcunu ödemek için arsa satışlarına haciz koyması ne etik kuralına ne de ahlaki kurallara uymuyor. Bu verilen zarar sadece Kırşehir Beledisine değil ,Kırşehir halkına,hizmet için yola çıkmış insanlara ve oy veren insanlara zarar veriyor. Bu konuda bizlere zarar vermek için attıkları adımı kamuoyuna düzgünce anlatıyoruz. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz vatandaş da tepkisini ona göre gösterecektir” dedi.

“AVUKATLAR SİYASİ PARTİNİN YÖNETİMİNDE”

İcra takibini ödemek için TOKİ’deki dairelerin satışının durdurulduğunu ifade eden Başkan Ekicioğlu,”TOKİ’deki konutlara icrayı SGK değil özel avukatlar koydu. Onların ticari ve hukuksal hayatına müdahale etmiyorum ama şimdiye kadar bir siyasi partinin yönetiminde olup da belediyeye haciz götürmeyen avukatlar sattığımız arsaların üzerine haciz koyuyor. Siyasi rehin desinler biz de ona göre tedbirimizi alalım” diye konuştu.

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ KRALDAN ÇOK KRALCILIK YAPIYOR!”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün hiç alakası olmadığı halde 1954 yılında kayıtlarında gözüken 44 tane taşınmazımızın, 1970 yılında tahsis edilen, 1980 yılında imara açılan arsalarının üzerine ihtiyadi tedbir kararı koymaya çalışıyorlar. Çevre ve Şehircilik İl Müdürünün kraldan çok kralcı gibi kesilip Kırşehir’e zarar verme hakkı yok. O Müdür gider ama Kırşehir halkı burada kalacak. Sana kim baskı yapıyor da 60 yıl önceki açılmış arsanız şimdi aklına geliyor. 60 yıl sonra Milli Emlak Çevre ve Şehirciliğe bağlandı. Tarih sizleri de yazacak bizleri de yazacak. Kırşehir halkını da yazacak. Bundan dolayı da hiç kimseden korkmuyorum. Geri adım atmıyorum. Bunları da Türkiye’ye ve Dünyaya’ya ifşa edeceğim. Korkmadan da üzerine gideceğim.

Comments

comments

Bu haber 14293 kez okundu.
Manşet Haberleri - 23:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.