EKİCİOĞLU’NDAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Ekicioğlu mesajında, 100 yıl önce bugün; büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak idealiyle Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır. 19 Mayıs 1919 […]
Genel - 18 Mayıs 2019 12:09 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ekicioğlu mesajında, 100 yıl önce bugün; büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak idealiyle Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır.

19 Mayıs 1919 ile başlayan tarihi seyirde; toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek varoluş mücadelesini başlatmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucu kadrosu, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve kahraman Anadolu halkı, bu yüce amaç etrafında birleşerek büyük bir kurtuluş mücadelesi başlatmış, bu mücadele sonunda yenilen sadece düşman olmamış, milletin egemenliğine kast eden bütün odaklar yok edilmiştir. Sonucunda; ulusal egemenliğe dayanan, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmayı hedefleyen, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurulmuştur. 100 yıl sonra daha iyi anlıyoruz ki; bugün sahip olduğumuz tüm özgürlüklerin ve hakların teminatı işte bu 19 Mayıs bağımsızlık ruhudur. Yoksul Anadolu topraklarında yanan bu meşale, bağımsızlık mücadelesi veren her millete ışık olmuştur.

Anadolu topraklarını zulüm ve işgalden kurtarıp; yeniden yurt eyleyen Gazi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Comments

comments

Bu haber 4595 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 12:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.