Emine Bulut’un Katilinin Cezası Belli Oldu

Emine Bulut’u kızının gözleri önünde öldüren Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Manşet Haberleri - 21 Ekim 2019 13:01 A A

Emine Bulut’u kızının gözleri önünde öldüren Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında bıçaklayarak öldüren Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cezada indirim uygulanmadı.

Kamuoyunda infial yaratan, Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme sanık Fedai Varan’a kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verdi. Cezada mahkeme indirim uygulamadı.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan, Bolu F Tipi Kapalı Cezaevinde kalan olayın faili tutuklu sanık Fedai Varan (43) ile çok sayıda avukat katıldı. Emine Bulut’un başka suçlardan cezaevinde bulunan kardeşleri Bekir ve Mikail Bulut, Ses ve Görüntü Bilişim (SEGBİS) ile duruşmaya katılırken, diğer kardeşleri Kazım ve Feyyaz Bulut ile annesi Fadime ve babası Ahmet Bulut salonda hazır bulundu. Mahkeme sanık Fedai Varan’a kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verdi.

KIZI DURUŞMAYA GETİRİLMEDİ

Fedai Varan, Kırıkkale 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Emine Bulut’un ailesi, davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 81 ilden baro temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşuları ve kadın dernekleri temsilcileri katıldı. F.B.V ise duruşmaya getirilmedi. Duruşma öncesi adliye önünde toplanan kadın derneklerinin temsilcileri, açıklama yaptı. Duruşmada Emine Bulut’un babası Ahmet Bulut, torunu F.B.V’nin velayetini almak için vasi tayin edilmesini istedi.

Comments

comments

Bu haber 5235 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.