Engelliler Günü’nde Vali Akın’a Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimizdeki engelliler Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün amacının toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. […]
Genel - 3 Aralık 2019 15:20 A A

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimizdeki engelliler Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün amacının toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Bütün engellerin iyi bir eğitimle aşılabileceğini ve yürütülen çalışmalarla engelli kardeşlerimizi sosyal hayatın içinde tutmayı arzu ettiklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Bildiğiniz gibi 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından Uluslarararası Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Bugünün kutlanmasındaki amaç engelli kardeşlerimizin sorunlarının gündeme taşınması, yaşam standartlarının yükseltilmesi ve onlara daha yaşanabilir bir ortam hazırlanması adına farkındalık oluşturmaktır. Günümüzde dünyada ülkelerin gelişmişlik seviyeleri insana yaptığı yatırım ve hizmetlerle ölçülüyor. Devletimiz de son yıllarda yaptığı kanunî düzenlemelerle engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayata aktif olarak katılmalarını ve topluma daha kolay adapte olmalarını hedeflemiştir. Bizler de düzenlenen programlarda onlarla sık sık bir araya gelerek, onların sosyal birer birey olmalarını sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca, engelli çocuklarımızı sabırla ve büyük fedakârlıklarla büyüten ailelerine de teşekkür ediyorum.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımız da konuşmalarında, kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali Akın’a teşekkür ettiler.

Ziyaret, Vali Akın’ın engelli vatandaşların sorunlarını dinlemesi ve onlarla yaptığı sohbet ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 1668 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 15:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.