Final’den Muhteşem 29 Ekim Gösterisi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılı Özel Kırşehir Final Okulları tarafından coşkuyla kutlandı.
Manşet Haberleri - 31 Ekim 2019 12:17 A A

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılı Özel Kırşehir Final Okulları tarafından coşkuyla kutlandı.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğretmen, öğrenci, yönetici ve velilerin de izlediği Cumhuriyet Bayramı kutlama programı büyük alkış aldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan coşkulu kutlama öğrencilerin muhteşem gösterisiyle devam etti.

Anaokulu öğrencileri tarafından okunan marşlarla başlayan gösteriler şiirlerle süslendi.

Renk renk giyinen öğrenciler farklı koreografilerle izleyicinin karşısına çıktı. Bu coşkulu günde aileler de çocuklarını yalnız bırakmadı. Veliler çocuklarının gösterilerini heyecanla ve gururla izlerken öğrenciler de yine aynı heyecan ve gururla sahnede oyunlarını sergiledi.

Öğrenciler Atatürk’e olan sevgilerini İngilizce cümlelerle de anlattı. Atatürk’ün örnek davranışlarını ve karakterini tanımlayan cümlelerin ardından “Ben Atatürk’üm” diyen öğrenciler büyük alkış aldı.

Müzik öğretmenleri eşliğinde enstrümanlarla şarkılar söyleyen öğrenciler de büyük beğeni aldı. 

En çok beğeni toplayan gösterilerden biri de zeybek gösterisi oldu. Gösterinin ardından Türk Bayrağı açarak asker selamı veren öğrenciler büyük alkış aldı. Gece öğrencilerin ve velilerin hatıra fotoğrafları çekmesiyle son buldu.

Comments

comments

Bu haber 4338 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.