GENELKURMAY BAŞKANI ŞAHİTTİR

Millet ittifakının Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na Destek Vermek İçin Kırşehir’e Gelen iyi Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve 3 Dönem Devlet Bakanlığı Yapmış olan Mehmet Salim Ensarioğlu, Ortak Seçim İrtibat Bürosunda yaptığı Konuşmada İran Cumhurbaşkanı ile aralarında Geçen Diyaloğu Anlattı. 51.52. ve 54. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı görevini yürüten ve şu anda […]
Genel - 24 Mart 2019 16:58 A A

Millet ittifakının Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na Destek Vermek İçin Kırşehir’e Gelen iyi Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve 3 Dönem Devlet Bakanlığı Yapmış olan Mehmet Salim Ensarioğlu, Ortak Seçim İrtibat Bürosunda yaptığı Konuşmada İran Cumhurbaşkanı ile aralarında Geçen Diyaloğu Anlattı.

51.52. ve 54. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı görevini yürüten ve şu anda İyi Parti Genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Salim Ensarioğlu ve yardımcısı  Genel İdare Kurulu Üyesi Kırşehirli Almıla Maraş ,Selahattin Ekicioğlu’nun seçim bürosunda birer konuşma yaptılar.

Ailesinin Ülke uğruna çok can verdiğini belirten Ensarioğlu, Zaza olmalarından dolayı kendilerine Barzani gibi toprak vaad edildiğini belirttiği konuşmasında, partilerin gelip geçici olduğunu baki olanın Devlet olduğunu, devletin yıpratılmaması gerektiğini ifade etti.

 

İran ile Türkiye arasında elçileri karşılıklı geri çekecek kadar gergin olunan bir dönemde İran Cumhurbaşkanının Toplantısına 10 ülke ile katılım sağladıklarında iran Cumhurbaşkanının “heyetini getirme sadece sen gel ve Senide Türkiye’nin bakanı olarak değil, Erbakan’ın bakanı, Diyarbakırlı Kürt ensarioğlu, Medine’den göç eden Ensarioğlu  olark kabul ediyorum” dediğini, buna karşılık kendisinin “Ben buraya Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsilen geldim, Kürt Ensarioğlu olarak değil, Erbakan’ın bakanı olarak değil. Beni Türkiye Cumhuriyetinin Bakanı olarak tanıyorsanız katılım sağlayacağım, yoksa katılmam  ” dedim. Bunun şahitleri hayattadır. Bir taneside şimdiki Genelkurmay başkanıdır ifadelerini kullandı.

Devlet kutsaldır diyen Ensarioğlu,” seçimler devlete karşı yapılmaz, biz devletle seçime girmiyoruz partilerle seçime giriyoruz” ifadelerini kullanan Ensarioğlu, Devletin kalıcı olduğunu ve yıpratılmaması gerektiğini dile getirdi.

 

Esnaf ziyaretleri ve Sokaktaki vatandaşlarla görüş alış verişinde Bulunan Mehmet Salim Ensarioğlu ve Beraberindeki heyet Kırşehir’den ayrıldı.

 

 

Comments

comments

Bu haber 7343 kez okundu.
Genel - 16:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.