Görüntülü Muayene Dönemi Başladı!

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) içerisinde, Koronavirüs pandemisi kapsamında riskli grupta bulunan kişilerin herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden görüntülü görüşme ile hekim tarafından muayene olmalarını sağlayan “Görüntülü Muayene Randevusu” hizmeti sunulmaya başlandı.   Pandemi sürecinde riskli grupta bulunan vatandaşlar MHRS’ye kimlik numaralarıyla giriş yaptığında “Görüntülü Muayene”ye otomatik olarak yönlendiriliyorlar. Çıkan bilgilendirme mesajında “Tamam” a tıklanması […]
Genel - 7 Ocak 2021 11:23 A A

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) içerisinde, Koronavirüs pandemisi kapsamında riskli grupta bulunan kişilerin herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden görüntülü görüşme ile hekim tarafından muayene olmalarını sağlayan “Görüntülü Muayene Randevusu” hizmeti sunulmaya başlandı.

 

Pandemi sürecinde riskli grupta bulunan vatandaşlar MHRS’ye kimlik numaralarıyla giriş yaptığında “Görüntülü Muayene”ye otomatik olarak yönlendiriliyorlar. Çıkan bilgilendirme mesajında “Tamam” a tıklanması ile ve randevu alma süreci gerçekleşiyor. Muayene saatinde görüntülü muayene başladığında hastaya SMS mesajı ile gönderilen link vasıtasıyla kamera ve mikrofon özelliği taşıyan telefon, bilgisayar veya tabletten görüşmeyi başlatılacak.

 

Kırşehir’de de hayata geçirilen Görüntülü Muayene hizmeti şu anda 1 Aile Hekimliği Uzmanı ve 1 Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı branşında ihtiyaç duyan hastalara hizmet veriyor. İl sağlık müdürlüğü tarafından doluluk oranlarına göre randevu saatlerini arttırmayı planladıklarını belirtildi.

Comments

comments

Bu haber 23945 kez okundu.
Genel - 11:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.