Hocalara AYDEP Eğitimi Verildi

Koronavirüs salgını nedeniyle örgün öğretim sekteye uğrarken uzaktan eğitim büyük önem kazandı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi geliştirdiği AYDEP sistemi ile uzaktan öğretimi başarıyla sürdürebilen Üniversitelerden birisi olmayı başardı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle Kışehir Ahi Evran Üniversitesi uzaktan eğitim yolu ile eğitimler verilmeye devam ediyor.  17 Eylül 2020 tarihinde KAEÜ AYDEP Koordinatörlüğü ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürlüğü […]
Haberler - 22 Eylül 2020 13:33 A A

Koronavirüs salgını nedeniyle örgün öğretim sekteye uğrarken uzaktan eğitim büyük önem kazandı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi geliştirdiği AYDEP sistemi ile uzaktan öğretimi başarıyla sürdürebilen Üniversitelerden birisi olmayı başardı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Kışehir Ahi Evran Üniversitesi uzaktan eğitim yolu ile eğitimler verilmeye devam ediyor.  17 Eylül 2020 tarihinde KAEÜ AYDEP Koordinatörlüğü ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından tüm öğretim elemanlarına verilen eğitimlere 783 öğretim elemanı katıldı. KAEÜ Eğitim Fakültesi öğretim elemanları Doç. Dr. Menderes Ünal, Dr. Öğr. Üyesi Sultan Selen Kula, Dr. Öğr. Üyesi Ersoy Karabay, Arş. Gör. Yasemin Kuzu ve Arş. Gör. Şeyma Erbay Mermer tarafından verilen eğitimler “Program Geliştirme” ve “Ölçme Değerlendirme” başlıkları altında ve 5 oturumda gerçekleşti.

 

Karahocagil: “Uzaktan Eğitimde Öncü Bir Kurumuz”

 

Online eğitimin açılış konuşmasını yapan KAEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin uzaktan eğitim uygulamasıyla öğrenci ve öğretim elemanlarının mekân engelini kaldırdığını ve bu uygulamaları ile uzaktan eğitim alanında bir marka haline geldiğini söyledi. AYDEP ve Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimlerin faydalı olacağına inandığını belirten Karahocagil, program geliştirme ve ölçme değerlendirme alanlarında verilecek bu eğitimlerin uzaktan eğitim sürecine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Comments

comments

Bu haber 16554 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 13:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.