İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının Olağan İkinci Toplantısı, tüm dünyayı saran Covid-19 salgın hastalığına karşı önlem alınarak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak 28.07.2020 tarihinde saat 10:30’da Valilik Toplantı salonunda Vali İbrahim AKIN başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim AKIN, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave […]
Haberler - 29 Temmuz 2020 13:55 A A

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının Olağan İkinci Toplantısı, tüm dünyayı saran Covid-19 salgın hastalığına karşı önlem alınarak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak 28.07.2020 tarihinde saat 10:30’da Valilik Toplantı salonunda Vali İbrahim AKIN başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim AKIN, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave istihdam olanaklarının yaratılması gerekliliğine vurgu yaparak, engelli eski hükümlü kendi işini kurma hibe desteği projesinin vatandaşlar için faydalı olduğunu belirtti.

Kırşehir’de işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik bu toplantıda alınacak kararların faydalı olacağına inandığını belirten  Akın, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2020 Yılı 2. Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yürütme kurulumuzca yapılan çalışmalar gözden geçirilecek. Akabinde, kurslarla ilgili denetim raporları ve sonuçları hakkında kurul bilgilendirilecek” dedi.

Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması, 2020/2. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planlarının Kurulun bilgisine sunulması ve uygulama sonuçları hakkında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA’nın kurula bilgi vermesi ile devam etti.

 

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurula sunularak denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine bilgi verildi.

Mucur Kaymakamlığı’nın talebi doğrultusunda, “El Nakışçısı” , Özbağ Belediyesi Personel Limited Şirketinin talebi doğrultusunda Turşu Üretim Elemanı ‘’Turşucu’’ ve Özbağ Belediyesi’nin talebi doğrultusunda ‘’Hamurkar’’ dallarının açılması hususunda karar verildi. 2020/1. Dönem Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurmaya yönelik başvuru sonuçlanan 12 vatandaşların proje sonuçları Kurulun bilgisine sunudu.

2020/2. dönem Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurmaya yönelik toplamda 22 adet (13’ü Engelli , 9’u Eski Hükümlü ) başvuruları bulunan vatandaşlarımızın hazırladığı projelerinin onaylanmak üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderilmesine karar verildi. Bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 14.10.2020 saat 10:30’da Kırşehir Valiliği toplantı salonunda yapılmasının planlanmasına karar verilerek toplantı sonlandırıldı.

Comments

comments

Bu haber 14939 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 13:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.