İL SAĞLIK MÜDÜRÜ’NDEN İDDİALARA YANIT

Basına dünkü “Kırşehir’in Yeni İl Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama” haberimize istinaden bir açıklama yayımlayan İl Sağlık Müdürü Ali Bulut iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Atamanın yasal çerçevede yapıldığını belirten Bulut hakkındaki yolsuzluk iddialarının asılsız olduğunu dile getirdi. Yapılan açıklama şu şeklide: Astlık üstlük sıralaması esas alınarak astın görev yeri üste bağlı olarak değiştirilir.  Üstlük astlık […]
Manşet Haberleri - 31 Temmuz 2019 10:16 A A

Basına dünkü “Kırşehir’in Yeni İl Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama” haberimize istinaden bir açıklama yayımlayan İl Sağlık Müdürü Ali Bulut iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Atamanın yasal çerçevede yapıldığını belirten Bulut hakkındaki yolsuzluk iddialarının asılsız olduğunu dile getirdi.

Yapılan açıklama şu şeklide:

Astlık üstlük sıralaması esas alınarak astın görev yeri üste bağlı olarak değiştirilir.  Üstlük astlık sıralaması; Bakanlık merkez teşkilatı kadroları, il ve ilçe sağlık müdürü, başkan, başhekim, eğitim görevlisi, başasistan, yan dal uzmanları, uzman tabipler, uzman diş tabipleri, tabipler, diş tabipleri, eczacı ve diğer sağlık personeli şeklindedir….” hükmü mucibince aile birliği mazeretine istinaden yapılmıştır. Astlık üstlük sıralamasında diğer sağlık personeli kadrosunda olan eşimin Sağlık Müdürü kadrosuna bağlı olarak aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği atamasının mevzuat gereği tesis edildiği aşikardır.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü görevine başlamamdan önce yapılan atamalarla ilgili olarak müdürlüğümüz bünyesinde kurulan komisyonun değerlendirme ve teklifi neticesinde mevzuat gereği iptal edilen atamaların yukarıda ayrıntılı olarak izah edildiği üzere eşimin ataması ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Söz konusu iptaller, idari işlemin geri alınması niteliğini taşımaktadır. Boşalan kadrolara yine Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadro Standartları İle Çalışma Usul Ve Esaslarına Dair Yönerge hükümleri çerçevesinde ve sağlık personelinin il düzeyinde atamasının dengeli ve adil dağılımına yönelik olarak hizmet puanı esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Öte yandan Baştabiplik ve Genel Sekreterlik kadrosunda yürüttüğüm görevler döneminde ve halen yürüttüğüm Kırşehir Sağlık Müdürlüğü görevi döneminde kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, yapılan tüm ihalelerin meri mevzuat hükümleri çerçevesinde şeffaf olarak yapılması bir kısım odakları rahatsız etmiş ve hakkımda bir takım şikayetler olmuşsa da yapılan soruşturmalar neticesinde hedef olduğumuz iddiaların gerçek dışı ve hukuki mesnetten uzak olduğu tespit edilmiş ve idarecilik görevimizi yerine getirirken hak ve hakkaniyetten ayrılmadığımız ortaya konulmuştur.

Comments

comments

Bu haber 7734 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.