İlhan’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm gazilerin gününü kutladı. Milletvekili Metin İlhan’ın mesajında şu ifadelere yer verildi : ” 19 Eylül, düşman işgali altında yer alan ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, tüm gazilerimizi ve kahramanlarımızı her yıl andığımız gündür. Bir ulusun […]
Haberler - 18 Eylül 2020 14:08 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm gazilerin gününü kutladı.

Milletvekili Metin İlhan’ın mesajında şu ifadelere yer verildi : ” 19 Eylül, düşman işgali altında yer alan ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, tüm gazilerimizi ve kahramanlarımızı her yıl andığımız gündür.

Bir ulusun bağımsızlığı için ulusun egemenliğini ortaya koyarak güçlü bir irade ile ülke bütünlüğünün ve ulusal birliğin korunması adına büyük mücadeleler veren bu anlamda da büyük bir öneme sahip olan Kurtuluş Savaşımızın azimli ve kararlı tüm kahramanlarını ve gazilerimizi bir kez daha büyük bir gururla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve kurulduğu günden beri mücadeleler neticesinde şehitlerimizin mirası ve yaşadığımız toprakların muhafaza edilmesinde bugünkü değerlerimiz ve ilkelerimiz geçmişin, tarihin bu ülkede yaşayan bizlere en büyük hediyesidir.

Ülke bütünlüğünü koruyarak ulusal değerlere sahip çıkarak ve bu yükümlülüğün bilincinde olarak, birlik ve beraberliğimize saldırıda bulunmak isteyenlere karşı her türlü mücadeleyi veren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi ve kahramanlarımızı saygı ve minnet duygularıyla anıyorum.”

Comments

comments

Bu haber 25245 kez okundu.
Haberler - 14:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.