“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ!”

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasına üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 67 Petlas İşçisine bir destek de Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’dan geldi. Ülkemizin Cumhuriyet tarihinin en büyük genç işsizlik oranına ulaştığını ve çok büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya olduğumuzu belirten İlhan , ” Resmi rakamlara göre bile 8 milyonu aşan bir işsiz ordusunun varlığı maalesef […]
Genel - 27 Temmuz 2019 10:24 A A

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasına üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 67 Petlas İşçisine bir destek de Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’dan geldi.

Ülkemizin Cumhuriyet tarihinin en büyük genç işsizlik oranına ulaştığını ve çok büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya olduğumuzu belirten İlhan , ” Resmi rakamlara göre bile 8 milyonu aşan bir işsiz ordusunun varlığı maalesef ekonomik olarak yapısal bir tıkanma ve süreklilik arz etmeye başlayan bir resesyon dönemine girmiş bulunduğumuzu teyit etmektedir. Bunun bir diğer adı da ekonomik çöküş sürecidir. Özellikle işveren konumunda bulunan özel sektör için ekonomik olarak büyük bir kaos söz konusudur. Mevcut iktidarın salt kendi varlığını korumak için yaptığı popülist ekonomik paketler ve dış politika yönetimindeki tutarsızlıklar ülkemizi ekonomik açıdan istikrarsız hale getirmiştir. Bu kötü ekonomi yönetimi sonucu özel sektörde, daralan piyasaya bağlı olarak çalışanların işine son verilmesi durumunu artmıştır. Şehrimiz özelinde ise Kırşehir’deki en büyük işvereni olan ve iş alanı açısından da büyük önem arz eden PETLAS LASTİK SANAYİ TİC. AŞ’nin son günlerde Nakliyat-İş Sendikasına üye 60’ı aşan işçinin iş akdine son vermesiyle şehrimizde bir huzursuzluk ortamı oluşmuştur çünkü Petlas’ın yaklaşık 4 bin kişiyi istihdam ediyor olması şehrimize önemli bir katma değer sağlamaktadır. İşten çıkarılan 60’ı aşan işçinin tamamının Nakliyat-İş Sendikasına üye oldukları iddiası ile ilgili işverenden yapılan açıklama tam olarak aydınlatıcı olmamıştır. Aynı çatı altında faaliyet gösteren başka bir grubun inisiyatifi olduğu belirtilmiştir. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden yapılan böyle bir uygulama işçi kardeşlerimizde ve kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanmıştır. Siyasetin iş dünyasına bulaşmasının uzun vadede tüm kesimler açısından çok büyük bir sorun teşkil edeceği unutulmamalıdır. Bu duruma engel olmak hepimizin görevidir zira bu çok hassas bir konudur. Nakliyat-İş Sendikasına üye 60’ı aşan işçi, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve bizler bu yanlış uygulama sonucu oluşan mağduriyet giderilinceye kadar tüm demokratik haklarımızı kullanarak her platformda bu durumu dile getirecek ve işçi kardeşlerimiz işlerine kavuşuncaya kadar yanlarında olacağız. ” açıklamasında bulundu.

Comments

comments

Bu haber 3266 kez okundu.
Genel - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.