İŞKUR ile BİM Arasında Anlaşma!

Kırşehir İşkur İl Müdürlüğü ile BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi arasında İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 20 kişilik Perakende Satış Elemanı (Tezgahtar) mesleğinde sözleşme imzalandı.   İşkur İl Müdürü Metin Ülgen KAYA : ‘‘İstihdama katkı sağlayan önemli firmalardan biri olan Bim Marketler ile imzaladığımız İşbaşı Eğitim Programından faydalanacak olan katılımcıların mesleki yeterliliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinebileceklerini […]
Genel - 13 Şubat 2021 10:23 A A

Kırşehir İşkur İl Müdürlüğü ile BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi arasında İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 20 kişilik Perakende Satış Elemanı (Tezgahtar) mesleğinde sözleşme imzalandı.

 

İşkur İl Müdürü Metin Ülgen KAYA : ‘‘İstihdama katkı sağlayan önemli firmalardan biri olan Bim Marketler ile imzaladığımız İşbaşı Eğitim Programından faydalanacak olan katılımcıların mesleki yeterliliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinebileceklerini belirtti. İşbaşı Eğitim programları ile İşgücünün geliştirilmesine, işsizliğin en aza indirilmesine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu olarak katkı sağlamaya devam ediyoruz.’’ dedi.

 

3 ay sürecek olan 20 kişilik kursta programa fiilen katıldıkları gün üzerinden katılımcıların Genel Sağlık Sigortaları (GSS) primi yatırılacak ve  günlük 108,68 TL aylık ise 2.825,68 TL cep harçlığı ödenecek. Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası da verilcek. Program sonunda katılımcıların en az %50’sinin istihdam edilmesi planlanlanıyor.

Comments

comments

Bu haber 9518 kez okundu.
Genel - 10:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.