İyi Parti İl Başkanı Göçen’den 23 Nisan Mesajı

İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Göçen mesajında şu ifadeleri kullandı: “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin önemli bir dönüm noktasıdır. Türk milletinin ülkesini sömürge yapmak, fertlerini köleleştirmek amacıyla saldıran emperyalist dünyaya karşı ayağa kalktığı; yokluk içinde olsa bile, varını yoğunu seferber ederek omuz omuza direndiği […]
Manşet Haberleri - 22 Nisan 2020 14:19 A A

İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Göçen mesajında şu ifadeleri kullandı:

“23 Nisan, Türkiye milli tarihinin önemli bir dönüm noktasıdır. Türk milletinin ülkesini sömürge yapmak, fertlerini köleleştirmek amacıyla saldıran emperyalist dünyaya karşı ayağa kalktığı; yokluk içinde olsa bile, varını yoğunu seferber ederek omuz omuza direndiği bir süreci anma günüdür. 23 Nisan, tarihi Türk halkının egemenliğini kendi elinde bulundurma iradesini temsil eder. 23 Nisan, özgürlük yolunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirerek gösterdiği harika çabayı ifade eder.

Bu duyguyu, en güzel şekilde yine Gazi Paşa’mız ifade ediyor: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”  “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”  “ Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.” “Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.” Ulusal egemenliğin anlam ve önemini bundan daha güzel nasıl ifade edebiliriz ki.

23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Aziz milletimizin ve cumhuriyetimizin milletçe el ele, gönül gönüle daha nice yüz yıllara ulaşmasını dilerim.

Aziz hemşerilerim,

Gazi meclisimizin 100. yılını doldurduğu bu kutlu günü büyük coşkularla kutlamayı arzu ederdik. Ancak ülkemizin ve bütün dünyanın içinde bulunduğu bu günler, bulaşıcı hastalıkla mücadele ettiğimiz bir döneme rastladı. Bu nedenle 23 Nisan’ı ne bizlerin, ne de yarınlarımızın güvencesi yavrularımızın arzu ettiği biçimde kutlayamayacak olması bizleri üzüyor. Ama olsun. Yine de ulusça başka bir mücadele ve dayanışma içindeyiz. Yeni bir milli mücadele içindeyiz. Bu seferki düşmanımız da bütün insanlığın sağlığını tehdit eden, sağlıklı bir şekilde yaşamamızın önündeki engel Corona virüsü…

Bu zorlu günleri de milletçe yan yana, el ele, omuz omuza olmasa bile gönülden gönüle sevgi bağları ile daha da güçlenerek geride bırakacağımız günlerin geleceği inancındayım. 100. yılı olmasa bile, 101. yılı ve sonraki yıldönümlerini daha coşkulu, daha birbiriyle kenetlenmiş bir bütün olarak kutlayacağız.  Sizlerin sağlığı önemlidir. Yarınlar elbet bizimdir. Ancak bugünün gereklerini yerine getirelim. Yarınlara daha sağlıklı bir şekilde ulaşalım.

Bu vesileyle tekrar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı başta devletimizin kurucusu, ilk meclis başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah ve dava arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin bugünlere erişmesinde kanını, canı feda etmiş;  emeği geçmiş bütün şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bugün verdiğimiz virüsle milli mücadelenin kahramanları olarak, kendi canlarını hiçe sayarak ön cephede savaşan tüm sağlık görevlilerine, güvenlik güçlerimize, bu mücadelede emeği geçen her ferdimize de minnet ve şükranlarımızı sunmayı partililerim adına ifade etmeyi bir görev sayarım. Hepsine teşekkür ederiz. Dualarımız sizinle…”

Comments

comments

Bu haber 2810 kez okundu.
Manşet Haberleri - 14:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.