İyi Parti’den Anma Gecesi Açıklaması!

Geçtiğimiz Pazar günü ünlü halk ozanı Muharrem Ertaş’ı anma programında yaşnanalar sonrasında İttifak ortağı İyi Parti’den bir açıklama geldi. İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen yaptığı yazılı açıklama ile konunun takipçisi olacaklarını belirtti. Göçen’in açıklaması şu şekilde : “Pazar günü Halk TV’de yayınlanan Muharrem ERTAŞ’ı anma programı çok güzel giderken,  Halk TV programcısı ve […]
Genel - 8 Aralık 2020 12:10 A A

Geçtiğimiz Pazar günü ünlü halk ozanı Muharrem Ertaş’ı anma programında yaşnanalar sonrasında İttifak ortağı İyi Parti’den bir açıklama geldi.

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen yaptığı yazılı açıklama ile konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Göçen’in açıklaması şu şekilde : “Pazar günü Halk TV’de yayınlanan Muharrem ERTAŞ’ı anma programı çok güzel giderken,  Halk TV programcısı ve sunucusu keyfi şekilde programla hiç alakası olmayan Deniz GEZMİŞ ve arkadaşlarından bahsetmiş ve program içerisinde bir ağıta yer vermişlerdir.

 

Bu gerek programın konusuna gerekse milletimizi bir araya getiren, kaynaştıran Abdal ve Ozan geleneğimize yapılan bir saygısızlıktır. Bu yapılan düşüncesizce saygısızlığı şiddetle kınıyor ve şayet bu yapılana vesile olanlar var ise cezalandırılmasını istiyor ve bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağımız bilinmelidir.

Hadise olunca Merkez İlçe Başkanımız Zafer SATILMIŞ gereken tepkiyi anında programı sunan Serhan ASKER’e göstermiş ve duruşumuzu sergilemiştir.

 

Bu arada bugüne kadar gerek milli gerekse yerel politikalarda ağzını açmayan bazı siyasilerin tepki göstermelerinden memnuniyet duydum. Yalnız bunlardan aynı tepkiyi ülkemiz için günümüzün sıkıntılarında da göstermelerini isterdik. Bizim Milliyetçiliğimizi test edenlerin önce kendilerine bakmalarını; katil Aponun mektubu Diyarbakır meydanlarında okutulurken, Osman ÖCALAN TRT ekranlarına çıkartılırken , megri megri söylenirken , habur kapısı rezaleti yaşanırken , Kobani meselesi yaşanırken hangi tepkiyi gösterdiler?  Acaba  bu terör odaklarının milletimize mermi ve bomba değil çiçek attıklarını mı düşündüler? Temsilcilerimiz bu konuların incelenmesi için verdiğimiz önerileri niçin TBMM de oy birliği ile ret ettiler?

 

Bizler ayrı partilerin üyesiyiz ama aynı milletin ferdiyiz. Sevinçlerimiz ve tepkilerimiz bir olmalı , doğru ve yanlış karşısında birlikte durmalıyız.

 

Bir İl Başkanı arkadaşımızın çok doğru dediği gibi keçi nerden atlarsa oğlağı da oradan atlarmış.”

Comments

comments

Bu haber 16840 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 12:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.