Japon Büyükelçi Kırşehir’deydi

Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kırşehir Valiliğini ve Belediyesi’ni ziyaret etti.
Manşet Haberleri - 11 Ekim 2019 16:12 A A

Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kırşehir Valiliğini ve Belediyesi’ni ziyaret etti.

Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti. Miyajima, “Japonya Hükümeti olarak Suriye konusunda güçlerle değil, konuşarak barış ortaya çıkarılacağına inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Suriye’deki sivil insanlara zarar görülmemesi için çalıştıklarını görüyorum” dedi.

Kırşehir Valiliği’nde Şeref Defterini imzalayan Miyajima, ardından Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na yaptığı ziyaret sonrası Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlenen ‘Barış Pınarı Harekatı’ hakkında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın Suriye’deki sivil insanların zarar görmemesi için çalıştığını görüyorum.”

Japonya Hükümeti olarak Türkiye’nin güvenliği konsunda endişe duyduğunu belirten Miyajima,”Japonya olarak gelişmeleri görüyoruz. Suriyeli problemi ortaya çıkalı 8 yıl oldu. Türkiye’deki mültecilere 500 yüz bin dolar destek verdik. Japonya Hükümeti olarak Suriye konusunda güçlerle değil, konuşarak barış ortaya çıkarılacağına inanıyoruz. Türkiye’de oturduğum için Türkiye’nin kendi güvenliği konusunda endişe duyduğunu anlıyorum. Urfa ve Mardin’de küçük çocukların hayatını kaybettiği haberiyle karşılaşınca üzüldüm. Çok karmaşık bir problem olduğunu biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Suriye’deki sivil insanların zarar görmemesi için çalıştığını görüyorum” diye konuştu.

Comments

comments

Bu haber 4825 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.