Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Kırşehir’de aile içi şiddetle mücadelede yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını yapan Vali  İbrahim Akın, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunun dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de gündeminde olduğunu söyledi.   Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi için başta kamu kurumları olmak üzere ilgili […]
Genel - 25 Eylül 2020 14:13 A A

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Kırşehir’de aile içi şiddetle mücadelede yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını yapan Vali  İbrahim Akın, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunun dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de gündeminde olduğunu söyledi.

 

Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi için başta kamu kurumları olmak üzere ilgili kesimlerin önemli çalışmalar yürüttüğünü belirten  Akın; “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi için hem Ulusal hem de Genel Eylem Planı mevcut. Bu planlar doğrultusunda ilgili kurumlarımızca gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Valiliğimiz koordinasyonunda kurumlar arasında görev paylaşımı yapıldı. Bu çerçevede çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Bugünkü toplantıda da ilimizde kadına şiddeti önlemek için neler yapıldı, neler yapılması gerekiyor, bunları gözden geçireceğiz. Bütün bu çalışmalarımızın amacı, toplumumuzu yakından ilgilendiren vakaları ortadan kaldırmaktır. Aile içi şiddetin nedenlerini de ortaya çıkarıp üzerinde çalışmak son derece önemlidir.” dedi.

 

Toplantı, yapılan sunumların ardından kadına yönelik şiddet hususunda kurumlarca yürütülen çalışmaların görüşülüp değerlendirilmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 15114 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 14:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.