Kaman ve Akpınar’da Tarihi Eser Kaçakçılarına Operasyon

Kaman ve Akpınar’da İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin istihbarat çalışmaları ile belirlenen kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 3 kişi yakalanırken, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.   Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, 03 Kasım 2020 tarihinde Akpınar ve Kaman ilçelerinde icra edilen operasyon sonucu; İ.E., S.K. ve M.C. isimli şahısların araçlarında […]
Genel - 9 Kasım 2020 12:14 A A

Kaman ve Akpınar’da İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin istihbarat çalışmaları ile belirlenen kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 3 kişi yakalanırken, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

 

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, 03 Kasım 2020 tarihinde Akpınar ve Kaman ilçelerinde icra edilen operasyon sonucu; İ.E., S.K. ve M.C. isimli şahısların araçlarında yapılan aramada; 3 adet insan figürlü heykel, 10 adet yüzük, 2 adet bilezik, 1 adet bileklik, 1 adet kolye, 1 adet gerdanlık, 1 adet kadeh, 2 adet hayvan figürlü heykel, 61 adet sikke ve 23 adet obje olmak üzere toplam (105) adet tarihi eser ele geçirildi.

Comments

comments

Bu haber 8375 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.