Karneler Şehitlerimize Armağan

Kırşehir Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri karnelerini başarıları borçlu oldukları şehitlerimize hediye ettiler. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Kırşehir Merkezde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri karne heyecanını şehitlerimizle paylaştı. Karnelerini alıp Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’ne koşan minik öğrenciler takdir belgelerini şehitlerimize armağan ettiler. Öğrencilerin duyarlılığından oldukça mutlu olduğunu belirten Şehit Aileleri […]
Manşet Haberleri - 17 Ocak 2020 12:26 A A

Kırşehir Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri karnelerini başarıları borçlu oldukları şehitlerimize hediye ettiler.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Kırşehir Merkezde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri karne heyecanını şehitlerimizle paylaştı. Karnelerini alıp Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’ne koşan minik öğrenciler takdir belgelerini şehitlerimize armağan ettiler.

Öğrencilerin duyarlılığından oldukça mutlu olduğunu belirten Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Öğrencilerimizi yanımızda görmek bizi oldukça mutlu etti. Ağabeylerinin ve ablalarının izinden gittiklerini görmek ve başarılarını bizimle paylaşmaları bizi gururlandırdı.” dedi.

Okuldaki başarılarını şehitlerimize borçlu olduğunu dile getiren 7. sınıf öğrencisi Zeynep Irmak Akeren, “Bizler evlerimizde rahat uyurken şehitlerimiz savaşıyordu. Onlar bizim için savaşırken biz de okulda vatanı kalkındırmak için derslerimize çalıştık. Bugün de çalışmalarımızın karşılığını aldık. Bu başarıyı onlara borçluyuz. Yalnız olmadıklarını göstermek için de belgelerimizi onlara hediye etmeye geldik.” dedi.

7. sınıf öğrencisi Ekrem Özdemir de şehitlerimiz ve vatan için çalıştığını belirterek, “Ben de asker olmak istiyorum. Şehitlik bizim için en kutsal değerdir. Biz de karnelerimizi ve takdir belgelerimizi şehitlerimize armağan etmek için derneğimizi ziyaret ettik. Şehitlerimiz hakkında bilmediklerimizi öğrendik. Vatanın kolay kazanılmadığını gördük.” dedi.

Şehitlerimiz hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan öğrencilere hediyeler verdi.

Comments

comments

Bu haber 3288 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 12:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.