Kırşehir Müzesinin Etrafı Ağaçlandırıldı!

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında  yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyasında Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü personelinin katılımı ile Kırşehir Müzesi etrafına Sedir, Ardıç ve İğneli Çam’dan oluşan 200 adet fidan dikildi. İl Müdürü Halil Çalışır fidanların toprakla buluşması etkinliğinde “Cumhurbaşkanımızın kararı ile 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edildi. Bizde Orman İşletme Müdürlüğünden temin ettiğimiz Sedir, Ardıç […]
Genel - 13 Kasım 2020 11:22 A A

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında  yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyasında Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü personelinin katılımı ile Kırşehir Müzesi etrafına Sedir, Ardıç ve İğneli Çam’dan oluşan 200 adet fidan dikildi.

İl Müdürü Halil Çalışır fidanların toprakla buluşması etkinliğinde “Cumhurbaşkanımızın kararı ile 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edildi. Bizde Orman İşletme Müdürlüğünden temin ettiğimiz Sedir, Ardıç ve İğneli Çam’dan oluşan fidanların dikimini müzemizin etrafına gerçekleştirdik. Bilindiği üzere, bu projenin adı ‘Geleceğe Nefes Ol’ neden geleceğe nefes? Çünkü bugün dikeceğimiz fidanlarla birlikte geleceğe bir nefes vermiş oluyoruz gelecek kuşaklara. Vatandaşlarımız gelecekte dikilen bu fidanların toprağa verdiği, hayata verdiği, havaya verdiği nefesten istifade edecekler. İnşallah ağaçlandırmamız müze etrafında artarak  devam edecek.Bu bölge inanıyorum ki, ileriki yıllarda şehrimizin nefes alacağı yerlerden olacak. Bu vesile ile de  fidanların toprakla buluşmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”dedi.

Comments

comments

Bu haber 6439 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.