Kırşehir’de Acemi Erler And İçti

Jandarma Genel Komutanlığı saflarına katılacak olan 51 acemi er and içti.
Genel - 16 Ekim 2019 16:03 A A

Jandarma Genel Komutanlığı saflarına katılacak olan 51 acemi er and içti.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen 1999/4 Devre Acemi Erlerin And İçme Törenine Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, daire müdürleri, askerler ve aileleri katıldı.

 “BARIŞ PINARI TERÖRÜ BERTARAF EDECEK”

Yemin Töreninde konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Devletimiz sınırlarımızın güvenliği için ülkemizin güneyinde “Barış Pınarı” harekâtıyla terör örgütlerine ve onların destekçilerine karşı amansız bir mücadele yürütmektedir. En kısa sürede ordumuzun bu terör unsurlarını bertaraf edeceğine inancımız tamdır. Yüce rabbimizden ordumuzu muzaffer kılmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT KIZI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Törene katılan öğrenciler yazdıkları mektupları yemin eden erlere dağıttı. Mektupları erlere teslim eden şehit Durmuş Turan Bülbül’ün kızı İrem Bülbül babasının şehadeti için gözyaşları dökerek “Abilerimiz vatanı korumak için yemin ettiler. Mektuplarımızda onları motive edecek şeyler yazdık. Onların mutluluğu bizim de mutluluğumuz olur.” dedi.

Şehit Hayrettin Yılmaz’ın kardeşi Rüya Yılmaz ise duygularını “Belki benim abim şehit oldu ama şimdi binlerce abim oldu. Çok gururluyum, onlara güveniyorum.” sözleriyle ifade etti.

Acemi Erlerin And İçme Töreni, erlerin Jandarma Marşını okumaları ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 8251 kez okundu.
Genel - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.