Kırşehir’de Eğitimin Kalitesi Yükselecek

İl Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Vali Akın, ilimizde eğitim kalitesinin daha da yükseleceğini söyledi. Valilikte düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Kayık, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilimiz eğitim camiası katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bu […]
Manşet Haberleri - 26 Aralık 2019 15:21 A A

İl Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Vali Akın, ilimizde eğitim kalitesinin daha da yükseleceğini söyledi.

Valilikte düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Kayık, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, ilçe milli eğitim müdürleri ve ilimiz eğitim camiası katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bu toplantının ilimizdeki eğitim durumunu değerlendirmek ve bu konu hakkında istişarelerde bulunmak üzere düzenlendiğini söyledi.

İlimizde eğitim ile ilgili yürütülen çalışmaları önemsediklerini, tespit edilen eksiklikler varsa gidermek için eğitim idarecileri ile sürekli koordineli halde bulunduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Kırşehir eğitimde ülkemizde önde gelen illerden birisidir. İlimizdeki eğitim kalitesini daha da yükseltmek için çalışmalarımız var. Bu toplantıda da ilimizdeki eğitim durumuna el atacak, eksiklikleri görecek, eğitim kalitemizi daha iyi noktalara nasıl getiririz, bunları değerlendireceğiz. Eğitimde geride olduğumuz alanları da tespit ederek, bu konuları geliştirmek için gereken çalışmaları yapacağız. Amacımız bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere saygılı bireyler yetiştirerek, ülkemizin bulunduğu noktalardan daha iyi seviyelere gelmesine katkı sunmaktır. Bu vesileyle, ilimiz eğitim camiasına, öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in ilimizdeki eğitim durumu ile sunum yaparak bilgiler verdiği toplantı, yapılan değerlendirme ve ilimizdeki eğitim kalitesinin daha ileri nasıl taşınacağına dair yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 2704 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.