Kırşehir’deki Suriyeli Öğretmen: “Türkiye huzur getirdi.”

Kırşehir’de Suriye’den gelen öğrenci ve öğretmenler Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarına destek mesajı verdiler.
Manşet Haberleri - 6 Mart 2020 14:00 A A

Kırşehir’de Suriye’den gelen öğrenci ve öğretmenler Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarına destek mesajı verdiler.

Kırşehir’de, Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeyine yönelik operasyonlarına destek mesajları gönderdi. Ellerinden Türk bayrağını düşürmeyen öğrenciler Türkiye’ye olan sevgilerini dile getirdi.

“TÜRK ASKERİ SAYESİNDE HUZUR VAR”

Şehit haberlerini aldığında çok üzüldüğünü dile getiren Suriyeli Muhammed Al Salim, “Türkiye’yi ve Türk askerini çok seviyoruz. Orada hem bizim hem de kendi güvenlikleri için savaşıyorlar. Biz burada onların sayesinde huzurluyuz. Suriye’ye de huzur getirmek için savaştıklarını biliyoruz. Şehit düşen askerlerimize rahmet diliyorum.” dedi.

Suriyeli Suhaib Alsawadi ise Türk bayrağını ve Türk askerini çok sevdiğini onlar geldikten sonra Suriye’ye huzur geldiğini belirtti.

“ARTIK UÇAKLAR KORKUTMUYOR”

Suriye Şam’dan gelen ve 8 aydır Ahi Evran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Arapça dersleri veren Muhammed Bonja, “Suriye rejimi ve Rusya birlik olup Suriye’yi boşaltmak istedi. Saldırmaya devam ederse aynı ateş Türkiye’ye de sıçrayacaktı. Ama Türk askeri cesaretle huzur getirmeye gitti. Artık Suriyeli çocuklar asker görünce, uçak geçince korkmuyor. Türk askerinin girdiği yerler huzur buluyor. Allah yardımcıları olsun.” dedi.

“AVRUPA HAYALİMİZ OLMADI”

Suriye’den eşi Muhammed Bonja ile Türkiye’ye gelen Randa Zaibar, “Türkiye’de çok mutlu ve huzurluyuz. Çalışıp buradaki insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye de bize kucağını açtı. Neden terk edip Avrupa’ya gidelim? İslam kültürü içinde yaşıyoruz. Allah Türk askerinin yardımcısı olsun. Bizim memleketimizde bizim için savaşıyorlar.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 923 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.