Kırşehir’den Geleceğe %100 Nefes

Geleceğe Nefes Ol adıyla başlatılan ve ülke genelinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen kampanyaya Kırşehir’den %100 destek geldi.
Manşet Haberleri - 1 Kasım 2019 22:31 A A

Geleceğe Nefes Ol adıyla başlatılan ve ülke genelinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen kampanyaya Kırşehir’den %100 destek geldi.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla; 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşacak.

Bu amaçla başlatılan Geleceğe Nefes Ol Kampanyasının başvuruları başladı. Guinness Rekorlar Kitabı’na aday olarak başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası yoğun ilgi sürüyor. Şimdiye kadar 33 ilde başvurular yüzde yüze ulaştı. Hedeflenen sayıya ulaşılan illerde şu an Geleceğe Nefes Kampanyasına başvurular alınmıyor.

KIRŞEHİR’DEN %100 DESTEK

Kırşehir halkı da Geleceğe Nefes Ol Kampanyası için kolları sıvadı. Sahiplenilen ve bağışlanan fidan sayısı Kırşehir’de hedefine ulaştı. 60.000 olan hedef sayısı tamamlanarak Kırşehir için bağış sayısı da dolmuş oldu. Ancak Kırşehir’de yaşayıp fidan bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız istediği sayıda fidanı farklı iller üzerinden yapabilir.

NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan https://gelecegenefes.com/ adresinden isteyen herkes bir fidan sahiplenebilir veya bağışlayabilir.

Comments

comments

Bu haber 3025 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 22:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.