Kırşehir’in Yemekleri Yarıştı

32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Yöresel Yemek Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Manşet Haberleri - 18 Eylül 2019 15:48 A A

32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Yöresel Yemek Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve eşi Fatma Ekicioğlu, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ve protokol eşlerinin katıldığı ve büyük ilgi gören programda, Kırşehir yöresine özgü yemek çeşitleri jüri üyelerinin beğenisine sunuldu.

Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından, dereceye giren yemek sahiplerine protokol eşleri tarafından ödülleri verildi.

Ağalar Konağında düzenlenen yarışmada 1. olanlara ödüllerini verdikten sonra bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Ahiliğin başkenti Kırşehir’de Ahilik kültürünü ve geleneklerini yaşatmak üzere her yıl Ahilik Haftası kutlamaları düzenleniyor. Bu yıl da 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan 32. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında yöresel yemek yarışması düzenleniyor. Bilindiği gibi, Kırşehir zengin yemek kültürüne sahiptir. Bugün de yarışmacılarımız Kırşehir’e özgü çeşitli yemeklerle lezzetlerini yarıştırdılar. Bu kültürü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmak adına düzenlenen yarışmaya katılarak sevgiyle, muhabbetle yemek yapan herkese teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyorum.” dedi.

Yöresel Yemek Yarışmasında Ahi sofrası tatlı kategorisinde Ceviz Tatlısı ile Emsal Mert, Kırşehir Yöresel Et Yemekleri kategorisinde Çullama ile Hayriye Değer, Kırşehir yöresine ait Hamur İşleri ve Tatlılar kategorisinde ise Sütlü Kabak ile Seda Genç birinci oldular.

Comments

comments

Bu haber 7893 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.