Kırşehirlilerin Duruşu Net!

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan’da yapılacak Halk Oylaması İçin Yaptığı Buluşmalarını Sürdürüyor. 16 Nisan referandumu için halktan ve esnaftan destek isteyen Başkan Bahçeci, “Güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye ve istikrarlı bir Türkiye için esnaf da, vatandaş da ‘EVET’ diyor” dedi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, referanduma sayılı günler kala mahalle mahalle gezerek 16 Nisan’ın önemini […]
Akçakent - 12 Nisan 2017 17:10 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan’da yapılacak Halk Oylaması İçin Yaptığı Buluşmalarını Sürdürüyor.

16 Nisan referandumu için halktan ve esnaftan destek isteyen Başkan Bahçeci, “Güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye ve istikrarlı bir Türkiye için esnaf da, vatandaş da ‘EVET’ diyor” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, referanduma sayılı günler kala mahalle mahalle gezerek 16 Nisan’ın önemini anlatmaya devam ediyor.

Bu kapsamda esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Bahçeci, sıkılmadık el bırakmayarak 16 Nisan için destek istedi.

Ziyaretlerinde açıklamalarda bulunan Başkan Bahçeci, “Halk oylamasının önemi ortada. Güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye ve istikrarlı bir Türkiye için esnafımız da vatandaşımız da ’EVET’ diyor. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah 16 Nisan ile birlikte vesayet bitecek, halkın iradesi hakim olacak. Şimdi söz de karar da milletin. Sizlerin ’EVET’ oyları ile ülke ekonomisi şaha kalkacak ve inşallah muasır medeniyetler seviyesine koşar adım gideceğiz. Kırşehir’imizin 16 Nisan’da çok yüksek oranda ‘EVET’ diyeceğine gönülden inanıyorum. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde ‘EVET’ seslerinin ta yüreklerinden geldiğini duyuyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Allah milletimizden razı olsun. Biz 16 Nisan’a kadar kapı kapı dolaşarak bu halk oylamasının önemini anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah bu referandum ile 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz zihniyetine dur diyeceğiz” dedi.

16 Nisan’ın Türkiye tarihinde bir kırılma noktası olduğuna dikkat çeken Bahçeci, “Türkiye olarak önemli bir dönemeçteyiz. Çünkü 16 Nisan’da vereceğimiz karar sadece çocuklarımızı, sadece torunlarımızı ilgilendirmiyor. Gelecek neslimizi ilgilendiren bir karar vereceğiz. 16 Nisan akşamı farklı bir Türkiye’ye uyanacağız. Dostlarımız sevinecek, düşmanlarımız üzülecek. Dolayısıyla ne mutlu ki Kırşehir bu davaya sahip çıkıyor. Üzerinde çok büyük oyunlar oynanan bir coğrafyada yaşıyoruz, oyun oynayanların oyunlarını bozmak ise bizlere ve sizlere düşer. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olursak tüm oyunlar bozulur. 16 Nisan’da sandık önümüze gelecek. Şimdiye kadar bir düşünün; etnik yapı bu ülkede istismar edildi mi, edildi. İdeolojik yapılar istismar edildi mi, edildi. İnanç değerleri istismar edildi mi, edildi. İşte 16 Nisan’da önünüze gelecek sandık, tüm bu istismarların önünü kapatacak. Nasıl kapatacak? Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olmak isteyen kişi şunu diyecek: Ben yüzde 50’nin üzerine hitap edeceğim. Dolayısıyla kucaklayıcı bir söylem geliştirmek zorunda kalacak. Bütünleştirici bir dil geliştirecek ve bu beraberinde toplumsal uzlaşıyı getirecek. Böylece memlekette milli birliğimizin temeli atılacak. Aramıza nifak tohumları ekmeye kalkanların da önüne geçecek. Şu ana kadar Kırşehir halkı, her zaman kendine yakışanı yaptı. Ben bu seçimde de Kırşehir’in yine kendisine yakışanı yapacağına yürekten inanıyorum, Allah hepinizden razı olsun. Bugün Hollanda tutuşmuş. Ya seni ne ilgilendirir benim yapacağım değişiklik? Almanya tutuşmuş. Ya seni ne ilgilendirir? ‘Evet’ çıkarsa ülke bölünecekmiş. O zaman neden bu PKK ’evet’ demiyor da ’hayır’ diyor? Aslında olay çok net. Halkımız da tüm bunların farkında olduğu için 16 Nisan’ı sahiplendi ve inşallah sandıklar ‘EVET’ oylarıyla patlayacak. Kırşehir’in duruşu net, kararı EVET” şeklinde konuştu.

Comments

comments

Bu haber 8551 kez okundu.
Akçakent - 17:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.