Kitap Fuarına Yoğun İlgi

Ahilik Haftası için Cacabey Meydanı’nda açılan stantlara şehir dışından birçok yayınevi katılım sağladı.
Manşet Haberleri - 17 Eylül 2019 14:53 A A

Ahilik Haftası için Cacabey Meydanı’nda açılan stantlara şehir dışından birçok yayınevi katılım sağladı.

Kırşehir’de düzenlenen 32. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Cacabey Meydanı’nda kitap fuarı açılışı yapıldı.

Fuar açılışına Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, öğrenciler ve kitapseverler katıldı.

“Kırşehir İlim ve İrfan Kenti”

Açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın:

“Kırşehirimizin önemli değerlerinden olan Ahi Evran-ı Veli’nin anısının yaşatılması ve öğretilerinin unutulmaması için hazırladığımız ve bu yıl 32.si kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri Kırşehirimizin tanıtılmasına önemli etkisi olacaktır. Bir ilim ve irfan kenti olan ve eğitimde marka kent olan Kırşehir’de bu etkinlik kapsamındaki en önemli aktivitelerden biri de kitap fuarıdır. Çok sayıda yayınevinin iştirak ettiği fuarımızın bilgiye ve kültüre ulaşmada kolaylık sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Açılışın ardından kitap stantlarını tek tek gezen protokol üyelerine kitaplar hediye edildi.

 Şehir Dışından Gelen Birçok Yayınevi Stant Açtı

Farklı şehirlerden gelen 64 yayınevi standı ve Kırşehir’den de 1 standın bulunduğu toplam 65 stantta kitaplar alıcılarını bekliyor.

Geçen yıla göre kitaplara olan ilginin arttığını belirten fuar sorumlusu Hüseyin Akdağ: “Satışları çok iyi gidiyor. Şehir dışından satış yapmak için gelen yayınevleri de ilgiden oldukça memnun. Kırşehirlilerin okumaya ve kitaplara olan ilgisi bizi oldukça memnun etti. Bu yıl çok farklı geçecek diye ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kitapçılar İlgiden Memnun

Kitapçılar ise satışlardan memnun olduklarını dile getirerek böyle organizasyonların ilgi çektiğini özellikle gençlerin ilgisinin oldukça fazla olduğunu dile getirdiler.

Kitap fuarı Ahilik Haftası boyunca Cacabey Meydanı’nda kitapseverleri bekliyor olacak.

Comments

comments

Bu haber 615 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.