Koronavirüs Denetimleri Devam Ediyor

Kontrollü sosyal hayat döneminde yapılan Koronavirüs denetimleri Vali İbrahim Akın başkanlığında devam ediyor. İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine  gönderdiği Koronavirüs Denetimleri konulu genelge kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de geniş kapsamlı bir denetleme gerçekleştiriliyor. Ankara Caddesinden başlayıp Terme Caddesine kadar devam eden denetimden sonra Vali İbrahim Akın başkanlığında Kentpark ve civarında yer alan işletmelerde […]
Haberler - 7 Ağustos 2020 13:01 A A

Kontrollü sosyal hayat döneminde yapılan Koronavirüs denetimleri Vali İbrahim Akın başkanlığında devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine  gönderdiği Koronavirüs Denetimleri konulu genelge kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de geniş kapsamlı bir denetleme gerçekleştiriliyor. Ankara Caddesinden başlayıp Terme Caddesine kadar devam eden denetimden sonra Vali İbrahim Akın başkanlığında Kentpark ve civarında yer alan işletmelerde denetim gerçekleştirildi.

İl yöneticileri ile birlikte yürüttüğü denetim sırasında esnaflara ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın, kamuoyunun duyarlılık seviyesini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Koronavirüs salgını ile mücadele için alınan tedbirlere yönelik denetimlerde bulunduklarını söyledi.

Yaptıkları denetimlerde vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda duyarlı olmaya davet ettiklerini belirten Akın, “Salgınla mücadelenin en etkili 3 kuralı maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve hijyendir. Bugünkü gerçekleştirdiğimiz denetlemelerde de vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan bu kurallara riayet etmelerini istedik. Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını ile topyekûn bir mücadele vermekteyiz. Kontrollü sosyal hayat dönemine girdiğimiz bu süreçte insanlarımız salgınla mücadelede rehavete kapıldı. Ancak, Koronavirüs tehlikesi henüz geçmiş değil ve salgınla mücadelemiz devam etmektedir. Bugün de, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde bütün illerimizde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın tamamının katılımıyla Koronavirüs ile mücadele konusunda vatandaşlarımızda bir farkındalık oluşturmak üzere sahadayız. Bu denetlemede salgınla mücadelemizin devam ettiğini, rehavete kapılmadan belirlenen kurallara mutlaka riayet edilmesi gerektiğini insanlarımıza hatırlatıyoruz. Vatandaşlarımız da hem toplum sağlığı hem de kendi sağlıkları için salgınla mücadelede alınan kurallara uymalıdır.” şeklinde konuştu.

Comments

comments

Bu haber 16318 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 13:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.