Köy yolları yapılıyor!

Kırşehir ve İlçelerine hizmet götüren İl Özel İdaresi köy yollarının yapımı için çalışma başlattı. Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz; “Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yol konusunda sıkıntı yaşamamasıdır. İl Özel İdaremiz 2020 yılı çalışma programları kapsamında yer alan Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Mucur ve Kaman ilçesi köyleri köy içi yol yapım ve […]
Haberler - 22 Haziran 2020 12:26 A A

Kırşehir ve İlçelerine hizmet götüren İl Özel İdaresi köy yollarının yapımı için çalışma başlattı. Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz; “Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yol konusunda sıkıntı yaşamamasıdır.
İl Özel İdaremiz 2020 yılı çalışma programları kapsamında yer alan Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Mucur ve Kaman ilçesi köyleri köy içi yol yapım ve bakım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.” dedi.

İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım hizmetleri müdürlüğü 2020 yılı yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında; vatandaşların daha rahat ve sorunsuz kullanımı için köy içi yol yapım bakım ve onarım, stabilize yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İl özel idaresi yol ve ulaşım müdürlüğü ekiplerince geçtiğimiz aylarda başlatılan yol yapım işlemleri tüm hızıyla devam ederken. Bu kapsamda planlı ve programlı bir şekilde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına devam ettiklerini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Yılmaz; “ 2020 yılı yol bakım-onarım ve yapım işlerimiz planladığımız şekilde ekiplerimizin yoğun gayretiyle devam ediyor. Bu kapsamında alt yapı çalışmaları tamamlanan Kaman Yeniköy-Hirfanlı arası 9 km 1.kat asfalt yol yapım çalışmamız ve yine Kaman İsahocalı 5 km 1.kat asfalt yol yapım çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan köy yollarının bakım,onarım ve yama çalışmalarına da büyük önem verdiklerini belirten Yılmaz: ” Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yol konusunda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmaktır. Bu kapsamda ekiplerimizin çok yoğun çalışması sonucu merkez ve ilçe köylerimizin birçok köy içi stabilize yol ve bakım çalışmalarımızı tamamlamış durumdayız, yapımı tamamlanmayan, eksik kalan diğer ilçe ve köylerimizdeki yol yapım çalışmalarımızda planladığımız şekilde koordineli olarak devam edecektir.” dedi.

Çiftçiler sıkıntı yaşamasın diye arazi yollarında da bakım işleri yapılıyor.

Ayrıca çiftçilerin hasat zamanında sıkıntı yaşamaması için arazi yollarının da bakım ve onarımının birçok terde yapıldığını kalan yerlerde de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Comments

comments

Bu haber 13484 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Haberler - 12:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.