Küresel Gazeteciler Konseyi Kuruldu

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) kuruluşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 karar sayısı ile onaylandı.
Manşet Haberleri - 16 Ekim 2019 16:50 A A

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) kuruluşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 karar sayısı ile onaylandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararda şu ifadelere yer verildi;

“Merkezi Ankara ilinde olmak ve uluslararası faaliyette bulunmak üzere Küresel Gazeteciler Konseyi Birliği’nin kurulmasına, 3335 sayılı Uluslararası nitelikteki Teşekküllerin Kurulması Hakkında Kanunun 1’inci maddesi gereğince izin verilmiştir.”

Konseyin kurulmasından duyduğu mutluluğu dile getiren KGK Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Statü gereğince önümüzdeki hafta Kurucular Kurulu’nu toplantıya çağırarak yeni yol haritamızı belirleyeceğiz. Kuruluşumuzun ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.  Bu süreçte Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu bizlere büyük destek verdi. Konseyin oluşmasından itibaren hep yanımızda oldu. Bizlere misyon ve vizyon kazandırdı. Uluslararası alanda yaptığımız tüm çalışmalarımıza destek oldu. Hepsine bizzat katıldı. Bakan Çavuşoğlu’nun gazetecilerimizin dünyaya açılması yönünde yaptığı katkı takdire şayandır. Bu aşamadan sonra daha fazla etkinlik gerçekleştireceğiz” dedi.

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Kırşehir Yerel Basın Temsilciliği görevini, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık üstlenecek.

Comments

comments

Bu haber 6383 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.