Lösev’in Önderliğinde Tüm Dünyada 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Hayata Geçiriliyor.

  Dünyada Önemli Sorulara Işık Tutulacak Lösevin Önderliğinde Tüm Dünyada 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Hayata Geçiriliyor. Tüm dünyada aynı kaderi paylaşan insanlığın en masum bireyleri çocuklar için uluslar arası bir etkinliğe imza atılacak. Ankara, Nevşehir ve Antalya’da gerçekleştirilecek etkinliklere tüm Kırşehirliler ve gönüllü ile destekçilerin davetli olduğu bildirildi. Kurulduğu günden bu yana her yıl […]
Akçakent - 20 Mayıs 2017 12:20 A A

 

Dünyada Önemli Sorulara Işık Tutulacak

Lösevin Önderliğinde Tüm Dünyada 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Hayata Geçiriliyor.

Tüm dünyada aynı kaderi paylaşan insanlığın en masum bireyleri çocuklar için uluslar arası bir etkinliğe imza atılacak.

Ankara, Nevşehir ve Antalya’da gerçekleştirilecek etkinliklere tüm Kırşehirliler ve gönüllü ile destekçilerin davetli olduğu bildirildi.

Kurulduğu günden bu yana her yıl artış gösteren kanser vakalarının önüne geçmek, çocuk ve yetişkin insanımızı kansere karşı korumak, toplum için farkındalık yaratmak LÖSEV’in en önemli amaçlarından.

Bu amaç doğrultusunda LÖSEV, 16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nı tüm yurt genelinde birbirinden renkli birçok etkinlikle hayata geçirmeye hazırlanıyor. Tüm kahramanların katılımı ile kutlanacak hafta 27 Mayıs-2 Haziran 2017 tarihleri arasında “Lösemi ve kanserle savaşta sen de gönüllü ol!” sloganı ile gerçekleştirilecek. Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek olan etkinliklerde de lösemi ve kanseri yenmiş ya da hala mücadele eden çocuk veya yetişkinler ile gönüllüler lösemili çocukların sorunlarını dile getirilerek, hastalığa dikkat çekecekler.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Gürcistan, Hırvatistan, Kırgızistan, Litvanya, Romanya, Singapur, Sırbistan, Tacikistan, Ukrayna’dan gelecek lösemiyi yenmiş kahramanlar ile anneleri, Ankara, Nevşehir ve Antalya’daki programlarda LÖSEV çocukları ile buluşacak, ayrı dilleri konuşan ancak aynı hastalığı ve çaresizlikleri yaşamış, aynı savaşı kazanmış çocuklar ve anneleri bir araya gelerek seslerini tüm dünyaya duyuracaklar.

16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası ile dünyada hızla artış gösteren lösemi ve kanser vakalarına küresel bir farkındalık yaratmak, löseminin tedavi edilebilir ancak maddi ve manevi açıdan oldukça yıpratıcı bir süreç olduğunun anlatılması, tedavide psikolojik desteğin ilaçlar kadar etkili olduğunu vurgulamak, iyileşen çocukların hayata bağlanma sürecinin kamuoyu ile paylaşılarak kanser ile ilgili toplum üzerinde ki negatif algıyı azaltmak ve toplumsal morali yükseltmek, lösemili çocukların ve ailelerinin ortak problemlerini küresel bir platformda dile getirilerek kalıcı çözümler üretmek, lösemili çocuklar ve aileleri arasındaki dayanışmayı arttırmaya yönelik küresel bir platform oluşturmak, 2017 Sevgi Yılı kapsamında lösemi ve kanser hastaları için gönüllü çalışmalarının birbirinden farklı ve renkli etkinliklerle desteklenerek birlik duygusunun vurgulanması amaçlanıyor.

16. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, Ankara’da 26 Mayıs Cuma günü “Hoşgeldiniz” yemeği ile başlayacak ve 27 Mayıs Cumartesi günü panayır, bilimsel etkinlikler ve açılış resepsiyonu, 28 Mayıs Pazar günü Anıtkabir ziyareti, 29 Mayıs Pazartesi günü Nevşehir turu, çömlek yapımı, Kapadokya gezisi, 30 Mayıs Salı günü Antalya’da Türk Kardeşleri ile konuk çocukların buluşması, Su Sporları ve Şehir Turu, Oyun Parkı Ziyareti, 31 Mayıs Çarşamba günü Antalya şehir turu, doğa yürüyüşü, Dino Park Eğlence Merkezi, binicilik ve animasyon gösterileri, 1 Haziran Perşembe günü tekne turu, sürpriz etkinlikler, gala gecesi, 2 Haziran Cuma günü vedalaşma ile tamamlanacak.

Etkinlik haftası boyunca “Kanser Nedir? Neden Lösemi Olduk? En Uygun Tedaviyi Alabiliyor muyuz? Neden % 100 İyileşme Sağlanamıyor? Lösemi Tedavisi ve Sonrası Neler Yapılmalı?, Lösemiyle Savaşta Gönüllü Olarak Neler Yapabiliriz? Toplumların Sorumluluğu Ne Olmalıdır?

Bütün Dünyada Maske Kardeşliği Olabilir mi? Lösemili Çocuk mu Lösemili Aile mi? Lösemide Genetik Mucizeler Neler? İyileşen Çocuklarımızı Hangi Görevler Bekliyor?” konuları uzmanların sunumunda konuklarla masaya yatırılacak.

Comments

comments

Bu haber 10878 kez okundu.
Akçakent - 12:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.