MENÜ
14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Belediyeler Kaynakları İçin Buluşuyor

  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Başkanlığı’nı Yaptığı, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı yapılacak. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) 2017 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Samsun’da yapılıyor. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin “Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Panel” programı dün başladı ve 30 Nisan 2017 Pazar gününe kadar Samsun Büyükşehir, Havza ve […]
Akçakent - 27 Nisan 2017 17:10 A A

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Başkanlığı’nı Yaptığı, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı yapılacak.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) 2017 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Samsun’da yapılıyor.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin “Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Panel” programı dün başladı ve 30 Nisan 2017 Pazar gününe kadar Samsun Büyükşehir, Havza ve Terme Belediyelerinin ev sahipliğinde Samsun’da gerçekleştirilecek.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2016 Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Eğitim Programı Türkiye Belediyeler Birliği’nin de destekleri ile Samsun Sheraton Otel gerçekleştirilecek. Toplantıya JKBB üyesi belediyelerin başkanları, meclis üyeleri ve bürokratlar katılacak.

Ülkemizin en önemli konularından birisinin jeotermal olduğunu söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, jeotermalin gerek enerji, gerek tarım, gerek ısıtma gibi birçok alanda tamamı yenilenebilir enerji kaynağı şeklinde üstünde çok fazla çalışma yapılması gereken alanlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’ni belli bir noktaya getirdiklerini, Türkiye’de jeotermal enerjinin öneminin daha da arttığını vurgulayarak, üye belediyelerin verdikleri desteklerle birliğin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve toplantıların yapıldığı bölgelerin jeotermal kaynakları ile ilgili problemlerini de çözmek için girişimlerin yapıldığını belirten Başkan Bahçeci, 2017 Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın hayırlı olmasını temenni etti.

Jeotermal Belediyeler Birliği 2017 Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında sırasıyla “Başkanlık Divanının Teşekkülü, Encümen Üyelerinin belirlenmesi, İhtisas Komisyonun üyelerinin belirlenmesi, 2016 yılı Faaliyet Raporu ve 2016 yılı Kesin Hesabı ile Birliğe Üyelik ve Ayrılmaların görüşülmesi” gündem maddeleri değerlendirilerek, karara bağlanacak.

Program çerçevesinde bugün gün boyu sürecek teknik ve kültürel bir gezi gerçekleşecek.

Comments

comments

Bu haber 6019 kez okundu.
Akçakent - 17:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.