MENÜ
17° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Bu Seçimin İptali Türk Gençliğini Hiçe Saymaktır”

Kasım 2018 ve Ocak 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan 16. dönem okul ve il öğrenci meclisleri seçimlerinin yerel seçimlerden sonra yapılması beklenirken tamamen iptal edilmesi Türkiye Öğrenci Meclisi çalışmalarını olumsuz etkiledi. Seçimlerin bir an önce yapılması için gerekli çalışmaların başlatılmasını isteyen Öğrenci Meclisi üyeleri bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi;   “Kurucu liderimiz […]
Genel - 7 Mayıs 2019 17:58 A A

Kasım 2018 ve Ocak 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan 16. dönem okul ve il öğrenci meclisleri seçimlerinin yerel seçimlerden sonra yapılması beklenirken tamamen iptal edilmesi Türkiye Öğrenci Meclisi çalışmalarını olumsuz etkiledi.

Seçimlerin bir an önce yapılması için gerekli çalışmaların başlatılmasını isteyen Öğrenci Meclisi üyeleri bir basın bildirisi yayınladı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi;

 

Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vazifeler verdiği gençliğe hitabesinde de vurguladığı üzere Türk Gençliği yüce milletimizin şüphesiz teminatı ve iftihar vesilesidir. Her alanda başarı için ter döken ve milletimizi gururlandıran Türk Gençliğinin mevcudiyeti ve canlı olması şüphesiz ki milletimiz için hayati önem taşımaktadır. Türk Gençliğinin sesini duyurabildiği ve en rahat hareket edebildiği alan muhakkak ki Öğrenci Meclisidir.Kasım 2018 ve Ocak 2019 tarihleri arasında yapılan okul ve il öğrenci meclisleri seçimlerinden sonra yapılması beklenen Türkiye Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edilmiş, Türkiye Öğrenci Meclisi çalışmaz hale getirilmiştir. “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında yapılması gereken bu seçim, yine proje yönergesinin 6. Madde h fıkrası olan “Demokratik ilkeleri benimseme” ilkesini ihlal ederek iptal edilmiştir. Türkiye Öğrenci Meclisi ülkemizin sarsılmaz demokrasisinin yegane unsurlarından biri ve milli iradenin vücut bulmamış halidir.Bu seçimin iptali aydınlık yarınların teminatı, Türk ahlak ve töresinin temel taşı olan biz Türk gençliğinin önünde örnek teşkil etmesi gereken saygıdeğer büyüklerimizin, Türk Gençliğinin sözlerini hiçe sayması ve bizim temsil hakkımızın elimizden alınması anlamına gelmektedir. Geçmişten bugüne Türk Gençliği nice övgülere ve iltifatlara muhatap tutulmuş, parmakla gösterilmiştir. Bizler dünyaya ayak uyduran, ülkemizi diğer ülkeler karşısında temsil etmeye çalışan, Türk bayrağını bütün cihanda dalgalandırmak isteyen Türk Gençleriyiz. Kendi büyüklerimiz tarafından yapılan bu hamle bizi derinden etkilemiş, mücadele gücümüzü aşağıya çekmiştir. Sınıf Temsilcilerini, okul başkanlıklarını, ilçe temsilciliklerini, il temsilciliklerini ve bütün bu süreçte oy kullanmış Türk Gençliğini yok saymak, Demokrasi kültürü oturmamış, hak ve hukuka riayet edilmeyen bir gençliğin önünü açmaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel görevi, biz gençleri yarınlara hazırlamak iken Kurumun yetkili mercileri anti demokratik kararlar almış ve biz gençlerin önünü kesmiştir. Biz ki Bedir’de İslam’ı şahlandıranların, İstanbul’u fetheden Fatih’in, Çanakkale geçilmez diyen şehitlerin, Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mühimmat taşıyan kahramanların bugünkü mirasçıları olarak 21. Yüzyıl Türkiye’sinde verilmiş olan bu anti demokratik kararı şiddetle reddediyoruz. En yakın zamanda yapılan bu yanlışın farkına varılmasını ve düzeltilmesini temenni ederiz.”

Comments

comments

Bu haber 5917 kez okundu.
Genel - 17:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.