MENÜ
Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olması

Cumhurbaşkanından FETÖ’nün mağdur oyunlarına  sert cevap  16 Nisan’da yapılan referandumun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da yapılan kongrede Genel Başkanlık için ilk adımı attı. Kırşehir AK Parti Teşkilatı da tam kadro kongrenin yapıldığı spor salonuna giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek verdi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl Genel Meclisi Başkanı, Merkez İlçe […]
Akçakent - 21 Mayıs 2017 14:35 A A

Cumhurbaşkanından FETÖ’nün mağdur oyunlarına  sert cevap 

16 Nisan’da yapılan referandumun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da yapılan kongrede Genel Başkanlık için ilk adımı attı.

Kırşehir AK Parti Teşkilatı da tam kadro kongrenin yapıldığı spor salonuna giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek verdi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl Genel Meclisi Başkanı, Merkez İlçe Başkanı salonda yerlerini aldı.

“Başbakan Yıldırım: Mücadele merhametle değil adaletle yapılacak”

Kongrenin yapıldığı salona alkışlar arasında giren Başbakan Yıldırım, farklılıkların zenginlik olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Yıldırım, “Milletin derdi ile hemhal olmak gerek. Demokrasiyi yeter söz milletindir diyerek demokrasiyi taçlandırmış partinin adı AK Parti’dir.

Bugünlerden yarınları hayal etmek gerek. AK Partili olmak kibirden uzak olmak tevazu sahibi olmaktır. Bizi biz yapan değerler bunlardır.

Şehidine Fatiha göndermek gazisine yardım etmektir. 15 Temmuz destanının kahramanı olabilmektir AK Partili olmak. Bu kutlu yürüyüşe 2001 yılında kurucu liderimizle beraber çıktık. Farklı sorumluluklar alarak ülke ve milletimize hizmet etme sorumluluğuna nail olduk. Üstlendiğimiz görevlerde sizlerin güvenini boşa çıkartmamak için canla başla çaba gösterdik. Yarınımız bu günümüzden çok daha güzel olacak.

Milletçe zor günler geçirdik. Kurtuluş savaşından sonra bu kadar hainin olduğu oyunlar oynandı. Oyunları milletimizle beraber bozduk. Asker kılığına girmiş gözü dönmüş teröristler milletin ödediği vergilerle alınan tank-uçak ve bombalarla egemenliği milletten almak için TBMM’ni bombaladılar.

Kahraman milletimiz asla hainleri affetmez. Herkes şunu iyi bilsin ki FETÖ, DEAŞ ve terör örgütleri ile mücadele istiklal ve istikbal mücadelemizdir. Mücadele merhametle değil adaletle yapılacak. Mağdur olduğunu öne sürenlerin itirazları da en titiz şekilde değerlendirilecek.

Bütün başvurular komisyon tarafından değerlendirilecek. Ülkemizin önemli sorunlarının başında terör belası geliyor. Kimse terörle yaşamaya alışamaz alıştırılamaz. Terörle mücadelemizi savunma ile değil taarruz anlayışı ile sürdürüyoruz. Kumpas ve kurulan tezgâhları unutmadık. Ana muhalefet gerçekler ve milleti unuttu. AK Parti gücünü milletten alır. Türkiye’nin bir ana muhalefeti yok. Temeli olmayanın çatısı da olmaz kapısı da olmaz.”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “2001’den bu yana görev almış herkese teşekkür ederim”

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Erdoğan, 2001 yılından bu yana yanlarında olan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeğinizin bu parti için önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Seçilme yaşı 18’e düşerken bunu laf olsun diye yapmadık. Hanımların ve gençlerin bu hareketin bu seviyeye gelmesinde çok büyük payı var.

AK Parti’nin kaderi milletle bütünleşmiş bir partidir. Demokrasi, ekonomi ve kalkınma için fedakârlık yapan herkese teşekkür borcumuz var.

Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Âlemlerin rabbine hamt olsun. Çıktığımız bu yolda rabbimizden yardım milletimizden ise destek talep ettik. Sürekli büyüyüp güçlenerek bu günlere geldik. İçeride ve dışarıda maruz kaldığımız onca saldırıya rağmen dimdik ayakta olduk. Tüm zor zamanlarımızda milletimizi yanımızda bulduk. 81 vilayette karşılığı olan tek parti olduk. Ayrımcılık yapmadık. ”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milletin herkesi mine ulaştık. Hala AK Parti nedir diye soranlar varsa AK Parti işte budur. AK Partiyi kurarken isimi ve programından başlayarak millete hizmetkâr olacak şekilde dizayn ettik. Normal demokratik düzen içerisinde çok güçlü bir şekilde iktidar olan pek az parti örneği vardır.

Bize oy versin vermesin milletimizin tamamının rahatlamış ve bizler güvendiğini gördük. AK Partiyi var eden umuttur. Gündem öncelik ve beklentiler değişmiştir. Değişmeyen tek şey umutları karşılayan tek şey ak partidir.

Daha çok kat edecek yol olduğunu bilerek yola devam ediyoruz. Millete hizmet yolunda çalışmayı sürdüreceğiz. İçeride ki ve dışarıda ki alçakların karşısına dimdik dikilir kaderimizi yaşarız. Bizler, Allah’tan her şeyin hayırlısını istedik. Ülkem milletim ümmetim ve insanlık için hayırlı olmayan hiçbir şeyin neslimizde yeri yoktur. Eksiklerimiz hatalarımız elbette olmuştur ama ihanetimiz asla baki değildir. İhanetimiz olmamıştır.

Kendi ülkesi ve milletine karşı ihanet içerisine giren kim olursa olsun millet adına gereğini yapmak mecburidir. Kimseye diyet borcumuz bulunmuyor. Ülkemize zarar verenlere karşı yumrugumuz sert, mazlum kılığına girmiş zalimlerin oyununa asla teslim olmayacağız. FETÖ ile mücadeleye bir anda gelmedik. Çağrı yaptık. Tabanı ihanet ortası ticaret tepesi ihanet olan bu yapının gerçek yüzünü görün çağrısında bulunun dedik.

Açık ihanete rağmen sendika dernek vakıflarına üyeliklerini sürdürerek örgütü destekleyenler için yapacak bir şeyimiz kalmadı. Ucu yakınlarımıza dokunsa dahi bu mücadeleye destek vermeye davet ediyorum. Mücadelenin sulanmasına izin vermeyeceğiz. Dünyanın 160 ülkesin delerdi. Bunların arkasında kim var diye düşünük mü? Meramızı er meydanında anlatmaktan çaremiz yok. Namert kaçar mert dövüşür.”

 

 

Comments

comments

Bu haber 8603 kez okundu.
Akçakent - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.