MENÜ
Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DONARAK ŞEHADET ŞERBETİ İÇTİLER

UZMANLAR FEDERASYONU VAHİM OLAY İÇİN SERT BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI; ihanet sarmalını kırmak için, Dağ tepe demeden, gece gündüz yorulmadan,sıcak yuvasına gurbet yaşayan Kahramanlarımızın 2018 YILI imkanlarında DONARAK şahadete erişmelerinin haberini almakla derinden yaralandık, kahrolduk. Kerim olan yüce Yaratıcı bu cefalı yolda ölümün her türlüsünü şerbet gibi içen, gül koklar gibi şahadete koşan Kahramanlarımızı Cennetinde misafir edecek bunda şüphemiz yok. Bizler, bu elim kaybedişi kanımız donarak müşahede etmiyorsak, en alt rütbeden en üst makama kadar eksiklerimizi tartmıyorsak, kendimizi hesaba çekmiyorsak bir şeylerin eksik gittiğini söyleyebiliriz. Bu yılda DONARAK hayatını kaybeden Kahramanlarımızın şahadeti derinden yaraladığı kadar DERİNCE araştırılmadıkça yatılan sıcak yataklar HARAM OLSUN #DONUYORUZ.
Genel - 27 Ekim 2018 00:15 A A

Tunceli Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde sürdürülen terör operasyonlarından, 2 kahraman askerimizin donarak şehit olduğu haberi geldi .

2 ASKERİMİZ DONARAK ŞEHİT OLDU

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, operasyon dönüşü askerlerin dinlenmeye çekildiğini ve bu sırada kar yağışının başladığını bildirdi. Bakanlık, Jandarma Özel Harekat timindeki askerlerimizden ikisinin donarak şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren başlanılan “Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu” kapsamında 2 JÖH Timi, 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30 sıralarında, Tunceli 2’nci JÖH, Tb.K.lığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 personel donarak (hipotermi) şehit olmuştur. Şehit personelin tahliye işlemleri planlanmaktadır.

 

DONMA TEHLİKESİ YAŞAYAN 3 ASKERİMİZ HASTANEYE KALDIRILDI

JÖH timlerinin bulunduğu yüksek rakımlı tepede dün geceden bu yana etkili olan soğuk hava, tipi ve kar yağışından etkilenerek donma tehlikesi geçiren 3 asker helikopterle alınarak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan 3 askerin tedavisinin sürdüğü belirtildi.

 

UZMANLAR FEDERASYONUNDAN TEPKİLİ AÇIKLAMA

BASIN BİLDİRİSİ

DONUYORUZ!!!
ihanet sarmalını kırmak için, Dağ tepe demeden, gece gündüz yorulmadan,sıcak yuvasına gurbet yaşayan Kahramanlarımızın 2018 YILI imkanlarında DONARAK şahadete erişmelerinin haberini almakla derinden yaralandık, kahrolduk.
Kerim olan yüce Yaratıcı bu cefalı yolda ölümün her türlüsünü şerbet gibi içen, gül koklar gibi şahadete koşan Kahramanlarımızı Cennetinde misafir edecek bunda şüphemiz yok. Bizler, bu elim kaybedişi kanımız donarak müşahede etmiyorsak, en alt rütbeden en üst makama kadar eksiklerimizi tartmıyorsak, kendimizi hesaba çekmiyorsak bir şeylerin eksik gittiğini söyleyebiliriz. Bu yılda DONARAK hayatını kaybeden Kahramanlarımızın şahadeti derinden yaraladığı kadar DERİNCE araştırılmadıkça yatılan sıcak yataklar HARAM OLSUN #DONUYORUZ.

Tunceli Nazımiye İlçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde İcra edilen operasyonda 26 Ekim 2018 Cuma Günü Saat 18:30 sıralarında Kahraman Mehmetçiklerimiz DONARAK Şehit olmuştur.

Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet geride kalan ailesine sabrı cemil diliyoruz
AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞISAĞOLSUN

UZMANLAR FEDERASYONU YÖNETİM KURULU ADINA
ARİF SAYLAM
BAŞKAN VEKİLİ

Comments

comments

Bu haber 7868 kez okundu.
Genel - 00:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.