MENÜ
18° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

EKİCİOĞLU: BİR KENTİ KÜLTÜR ŞEHRİ YAPAN O ŞEHRİN HAFIZASIDIR

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu seçime sayılı günler kala Kırşehir halkına hitaben yaptığı açıklamada yaşanabilir bir Kırşehir’in hafızasını hep birlikte oluşturacaklarını söyledi. Ekicioğlu şunları ifade etti: “İlk yerleşimin M.Ö. 3000’lere uzandığı Anadolu’nun ortasında bulunan Kırşehir zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Kırşehir geçmişten günümüze pek çok uygarlıklara ev sahipliği yapmış Türk İslam dönemlerinde de […]
Manşet Haberleri - 27 Mart 2019 11:20 A A

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu seçime sayılı günler kala Kırşehir halkına hitaben yaptığı açıklamada yaşanabilir bir Kırşehir’in hafızasını hep birlikte oluşturacaklarını söyledi. Ekicioğlu şunları ifade etti:

“İlk yerleşimin M.Ö. 3000’lere uzandığı Anadolu’nun ortasında bulunan Kırşehir zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Kırşehir geçmişten günümüze pek çok uygarlıklara ev sahipliği yapmış Türk İslam dönemlerinde de Türk kültürünün yaşatıldığı bir merkez olmuştur. O dönemde 13. ve 14. yy. Da Ahi Evran-ı Veli, Hacı Bektaş, Cacabey, Âşıkpaşa, Ahmed-i Gülşehri gibi Kırşehir’de yetişmiş büyük insanlar eserleri ile, düşünceleri ile döneme damgalarını vurmuşlar, tarihteki önemli rolleri onları günümüze kadar yaşatmıştır.

Termal kaynaklar bakımından oldukça zengin olan Kırşehir, Termal Turizm açısından da iddialı şehirler arasında yer almak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

Dünya çapında bir üne sahip olan Kaman cevizinin bizlerinde katkılarıyla ve kurulmasını teşvik edeceğimiz tesislerle daha çok aranan ve tercih edilen bir ürün olacaktır. Bu ve buna benzer birçok zenginliğimiz var ve biz bu zenginliklerimizi daha da görünür kılacağız.

Anadolu misafirperverliğinin en çarpıcı ve göz alıcı örneklerinin sergilendiği Kırşehir insanının kendi yaratıcı zekasını kullanarak yeni projelere imza atacaktır.

Kapadokya’nın giriş kapsı sayılan Kırşehir ekonomik, sosyal, kültürel vb. gelişmelerden ne kadar faydalanabilmektedir? Bugüne kadar yaşanan süreç ve hem yerel, hem de genel iktidarlar tarafından sürekli geri planda bırakılmış olan ilimiz 31 Mart Yerel Seçimler dolayısıyla şahsım ve proje ekibimiz tarafından var olan değerleri temel alınarak yeniden etüt edilmiş ve gerekli projeler oluşturulmuştur.

Peki, Kırşehir neyi beklemektedir, ne istemektedir? Kırşehir ve Kırşehir’de yaşayanlar öncelikle kendilerinin farkına varılmasını beklemektedir. Kendi yerel dinamiklerinin ve tarihinin bilincinde olan Kırşehir halkı demokrasilerde yönetimlerin olmazsa olmazı olan insan unsurunun önemli olduğunun  farkına uzun yıllar sonra varmıştır ve bunu da Pazar günü yapılacak olan seçimlerde gösterecektir “dedi.

 

 

Comments

comments

Bu haber 4812 kez okundu.
Manşet Haberleri - 11:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.